Aplikacje i Programy

GeForce NOW

GeForce NOW – czym jest i na czym polega gaming w chmurze?

Jeszcze do niedawna ci, którzy nie posiadali odpowiedniego sprzętu, aby móc zagrać w daną produkcję, zmuszeni byli do wymiany podzespołów w swoim komputerze. Czasy jednak się zmieniają i obecnie gaming w chmurze pozwala rozkoszować się najnowszymi tytułami bez potrzeby wydawania dużych pieniędzy na nowy komputer lub lepszą kartę graficzną. Czym jednak w zasadzie jest GeForce NOW i dlaczego stanowi tak ogromną rewolucję?
Czytaj dalej
kalkulator psu

Czym jest PSU kalkulator i dlaczego warto się nim posiłkować przy obliczaniu mocy zasilacza komputerowego?

Dobór zasilacza do komputera to istotna kwestia, o której nie powinno się zapominać. Mimo, iż nie ma on bezpośredniego wpływu na zwiększenie wydajności urządzenia, oddziałuje na stabilność i bezpieczeństwo wszystkich podzespołów. Dlatego, by dopasować odpowiedni, warto skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który pozwoli sprawnie oszacować zapotrzebowanie peceta na energię.
Czytaj dalej
ntel Rapid Storage Technology

Czym jest oprogramowanie Intel Rapid Storage Technology?

Intel rapid storage technology to aplikacja, która opiera się na systemie Windows, która zapewnia niezawodność, jak i lepszą wydajność dla systemów wyposażonych w dyski typu SATA dla platform serwerowych, notebooków i komputerów stacjonarnych. Jeżeli korzystamy z minimum jednego dysku typu SATA, możemy czerpać korzyści dzięki poborowi mocy na niskim poziomie i jednocześnie lepszej wydajności. Jeżeli używamy więcej, aniżeli wyłącznie jednego dysku, dzięki intel rapid storage, możemy polepszyć ochronę przed ewentualną utratą danych w wypadku możliwej awarii dysku.
Czytaj dalej
czym jest vr

Jak zacząć grać w gry VR i na co co zwrócić uwagę wybierając sprzęt VR do gier?

Chyba każdy gracz na świecie chciałby zanurzyć się w świecie ulubionej gry bardziej aktywnie, niż tylko poprzez ekran. Jednym z narzędzi to umożliwiających jest zdobywający coraz większą popularność sprzęt Virtual Reality, w skrócie VR. Pozwala on poczuć się, jakby było się we wnętrzu gry i spojrzeć oczami bohatera na otaczającą go rzeczywistość. Wirtualną rzeczywistość. Każdy gracz chcący poznać tę technologię powinien poznać odpowiedzi na parę pytać. Jak grać w gry VR? Jak dobrać sprzęt VR? Jakie gry wybrać? Sprawdźmy!
Czytaj dalej