PrestaShop — dlaczego warto wybrać właśnie tę platformę do prowadzenia sklepu internetowego?  

PrestaShop to od kilku lat jedno z najchętniej wybieranych oprogramowań do tworzenia sklepów internetowych w Polsce. I nie jest to żaden przypadek! Narzędzie to oferuje po prostu swoim użytkownikom wiele korzyści i ogromną wygodę w zakresie prowadzenia działań w branży e-commerce. Poznajmy więc największe zalety oprogramowań PrestaShop!

Oprogramowanie PrestaShop — największe zalety 

PrestaShop to innowacyjne oprogramowanie do sprzedaży online. Umożliwia ono bardzo łatwe i intuicyjne założenie oraz prowadzenie własnego sklepu internetowego. Daje mnóstwo fantastycznych możliwości, a przy tym jest całkowicie bezpłatne. PrestaShop doskonale sprawdza się zarówno do tworzenia niewielkich i lokalnych, jak i dużych sklepów online, które działają na szeroką skalę. Na pewno będzie to więc rozwiązanie doskonałe także dla Ciebie!

Dlaczego warto założyć sklep PrestaShop? Powodów jest naprawdę wiele. Przede wszystkim jest to właściwie najprostszy sposób na to, by strona WWW spełniała wszystkie nowoczesne standardy estetyczne. PrestaShop oferuje bowiem dostęp do gotowych szablonów, które prezentują naprawdę wysoki poziom, jeśli chodzi o design. Co więcej, można dostosować je także do indywidualnych potrzeb, modyfikując je na różne sposoby.

Każdy użytkownik PrestaShop ma stały dostęp do panelu administracyjnego. Dzięki temu można zarządzać sklepem w sposób bardzo prosty i intuicyjny. Warto dodać także, że prócz tego PrestaShop zapewnia także bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. To sprawia, że zarówno dane klientów, jak i wszystkie inne ważne informacje są odpowiednio chronione. Oprogramowanie PrestaShop ma zresztą znacznie więcej zalet. Oto kilka z nich:

  • Open Source
  • wsparcie dla języka polskiego
  • pomoc techniczna
  • szkolenia 
  • fora dla przedsiębiorców
  • automatyczne aktualizacje
  • systemy rabatowe.

Jak założyć sklep internetowy w PrestaShop? 

Zakładanie własnego sklepu w PrestaShop jest naprawdę proste! Poradzi sobie z tym dosłownie każdy — nawet osoby, które nie mają żadnej specjalistycznej wiedzy na temat tworzenia stron internetowych. Możesz zrobić to sam w kilku prostych krokach. Wystarczy, że pobierzesz oprogramowanie, a po jego otworzeniu możesz przejść do nazwania i kreowania wizualnego swojej platformy. 

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się także usługi tworzenia stron internetowych za pomocą PrestaShop przez profesjonalne firmy. Jeśli chcesz, by Twój sklep został zaprojektowany na podstawie dokładnej, indywidualnej analizy i był odpowiednio zoptymalizowany pod kątem SEO to będzie to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie!