Jak prosty program do faktur może odmienić życie Twojej firmy?

Każda firma może potrzebować programu do wystawiania faktur. Druki do wystawiania faktur VAT to w zasadzie przeżytek. Jeśli ktoś je nadal stosuje, to oznacza, że nie wie, ile czasu można zaoszczędzić, mając prosty program do faktur. Jeśli chodzi o faktury, mogą być z VAT lub bez VAT (dawne rachunki). W przypadku dokumentów takich jak faktura VAT bardzo łatwo można pomylić się w wypisywaniu kwot, przez co wystawianie dokumentów staje się czasochłonne. Dowiedz się, jakie korzyści może Ci zaoferować dobry program do faktur (typu faktura Small Business).

  1. Prosty program do faktur — dlaczego warto?
  2. Wystawianie faktur w XXI wieku
  3. Ewidencjonowanie dokumentów kosztowych

Program do fakturowania powoli wypiera druki, na których wypisuje się faktury i dokumenty magazynowe. Ta forma powoli przechodzi do lamusa, chociaż można takie druki spotkać jeszcze w sklepach, które nastawione są na handel detaliczny i wystawianie paragonów fiskalnych. Firmy usługowe, najczęściej z zanikającymi specjalizacjami, są przyzwyczajone do odręcznego wystawiania dokumentów. 

Natomiast każda nowoczesna firma będzie się zastanawiać, w jaki sposób wprowadzić szybkie wystawianie rachunków. Firmy pytają o intuicyjny program. Generowanie raportów księgowych i wystawianie faktur online umożliwia prosty program do faktur. Taki program nie służy wyłącznie do wystawiania faktur online. Może służyć na przykład do ewidencji przychodów, a jeśli zawiera moduł magazynowy — do kontrolowania magazynu. Dzięki takiemu programowi dokumenty księgowe będą przygotowane w sposób profesjonalny. Zdecydowanie ułatwi to pracę księgowości i zmniejszy ryzyko generowania pomyłek (dokumenty tworzone tego typu programie są czytelne).

Prosty program do faktur — dlaczego warto?

Program do fakturowania pozwala na ogromne oszczędności w czasie. Nie trzeba danych wprowadzać odręcznie. W przypadku pomyłki, dane można w łatwy sposób edytować. Baza kontrahentów może być uzupełniana o nowych klientów. Do wystawiania dokumentów wystarczy wybranie kontrahenta ze stworzonej wcześniej bazy lub można te dane „zaciągnąć” z GUS, podając NIP. 

Pakiet przedsiębiorcy daje możliwość wyboru szablonu faktury. Dla początkujących przedsiębiorców sama myśl, że trzeba wystawiać faktury, może powodować stres. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż program do fakturowania jest wyjątkowo prosty w obsłudze, a wysyłanie faktur może odbywać się przez internet (czyli nie trzeba marnować czasu i pieniędzy na tradycyjne wysyłki pocztowe lub kurierskie). W zasadzie faktury VAT będą się same generować, wystarczy jedynie oznaczyć dane kontrahenta, wstawić opis i cenę, a także oznaczyć sposób i termin płatności. 

Pakiet przedsiębiorcy faktura VAT sam przelicza wartości, dzięki czemu nie trzeba pracować przy pomocy kalkulatora. Automatyczne uzupełnianie może dotyczyć nie tylko danych kontrahenta, ale i kont bankowych. Prosty w obsłudze program to ulga dla przedsiębiorców, którzy i tak mają masę pracy, a dzięki programowi takiemu jak Faktura Small mogą mieć więcej czasu dla siebie i swojej rodziny.

Wystawianie faktur w XXI wieku

W dzisiejszym świecie każdy powinien mieć program do wystawiania faktur. Do prowadzenia księgowości potrzebne są innowacyjne rozwiązania, które ograniczają możliwość pomyłek. Większość zagranicznych kontrahentów by była zdziwiona otrzymaniem faktury wypisanej ręcznie. 

Co do księgowości online, zawsze można przetestować darmowy program. Prosty program do faktur można sprawdzać przez dość długi okres, a następnie można podjąć decyzję o korzystaniu z wersji płatnej. 

Ponieważ działanie programu jest intuicyjne, nikt nie będzie miał problemu z wystawianiem faktur zaliczkowych czy faktur cyklicznych. Program do faktur online ma szereg dodatkowych funkcji, które są pomocne w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Wysyłanie dokumentów mailem jest obecnie czymś normalnym. Wysyłka faktur przez internet nie wymaga postaci skanów. Każdy, kto pasjonuje się bankowością internetową, od razu będzie wiedzieć, jak pracuje program do fakturowania. 

Możliwość wystawiania faktur VAT (w tym wystawianie faktur cyklicznych) za pomocą dobrego programu powinno być standardem w każdej mniejszej lub większej firmie. Takie oprogramowanie zdecydowanie poprawi wszystkim komfort pracy. Ma to szczególne znaczenie, gdy firma się rozwija lub ma wysoką pozycję na rynku, przez co musi być przygotowana do wystawiania wielu faktur VAT.

Ewidencjonowanie dokumentów kosztowych

Prosty program do faktur może służyć do rejestrowania zakupów VAT. Pomaga kontrolować wydatki — z łatwością można zauważyć, na co firma wydaje najwięcej pieniędzy. W przypadku faktur kosztowych sprawa dotyczy podatków, gdyż koszty obniżają zobowiązania podatkowe. Dlatego warto je rzetelnie ewidencjonować i dbać o to, by nie zagubić jakiejś serii faktur. Faktura Small Business może być obsługiwana też za pomocą aplikacji mobilnej. Jeśli firma chce od razu rozliczyć faktury od krajowych lub zagranicznych kontrahentów, może zdecydować się na natychmiastowe płatności. Z konta firmowego Faktura Small Business Handel mogą korzystać osoby upoważnione (pracownicy z działu sprzedaży, księgowość).