Co warto wiedzieć o Cyberpunk 2077 przed premierą?

Cyberpunk to seria kultowych gier fabularnych o dystopijnej przyszłości autorstwa Mike'a Pondsmitha. Jedyną wersją, która znalazła się w Polsce na sklepowych półkach, był Cyberpunk 2020, ale niedługo pojawi się Cyberpunk 2077. Gry z tej serii dotychczas były w wersji planszowej, ale najnowsza wersja będzie na konsole i PC.

Jak będzie wyglądać nowy Cyberpunk? 

Cyberpunk 2077 jest dziełem twórców Wiedźmina 3: Dziki Gon- CD Projekt RED. Przy produkcji brał udział również Pondsmith. Gra będzie dostępna na PS4, PS 5, XBOX ONE, XBOX SERIES X oraz PC. 

W grze gracze będą mieli 3 unikalne ścieżki życiowe do wyboru (Nomad, Punk, Korpo) na początku rozgrywki. Ścieżki wpłyną na dostępne opcje w trakcie zabawy. Akcja gry toczy się w retrtofuturystycznym megalopolis Night City na kalifornijskim wybrzeżu. Miasto podzielone jest na sześć części. Jedna z głównym postaci (Johnny Silverhand) wzorowana jest na postaci Keanu Reeves. Gra jest zarówno w trybie singleplayer, jaki i muliplayer.

Polska wersja językowa gry została zaprezentowana trzydziestego sierpnia ubiegłego roku na targach Poznań Game Arena.  

Zobacz też: Cyberpunk 2077 – opinie po premierze

Bieżące informacje o produkcji można obserwować na oficjalnej stronie gry w zakładce Cyberpunk 2077 news. 

Krótki opis fabuły 

Gra rozgrywa się rzecz jasna w 2077 roku, kiedy świat jest rządzony przez ogromne korporacje. Firmy kierują życiem obywateli. W wyniku wojny Stany Zjednoczone zostały zdewastowane. Night City jest miastem o najwyższym wskaźniku przestępczości. W podziemiach rządzą gangi. Jedyne bezpieczne miejsce na tym świecie jest w centrum miasta, gdzie porządku pilnuje policja. W centrum jednak mieszkają jedynie najbogatsi.

Technologia pozwala ludziom na wszelkie modyfikacje ciała. Specjalne wszczepy zwiększają ich zdolności.

Premiera

Początkowo premiera była planowana na szesnastego kwietnia 2020 roku. Jednak w styczniu premierę przesunięto siedemnastego września. W czerwcu podjęto decyzję, że ostateczna data będzie jednak w listopadzie. 

Cyberpunk data premiery oficjalna – dziewiętnasty listopad 2020

Wymagania sprzętowe 

Nowy Cyberpunk jest przygotowany na autorskim silniku graficznym RED Engine w ulepszonej wersji. Jednak zważywszy na to, że gra jest dedykowana również na konsole, końcowe wymagania powinny być niższe niż początkowo firma zakłada. 

Cyberpunk wymagania minimalne: 

  • Procesor – Intel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Ryzen 5 260 3.9 GHzIntel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz 
  • Pamięć RAM – 12 GB
  • Karta graficzna – 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280 
  • System operacyjny – Windows 7/8/10 64-bit