Nadchodzi – XBOX Series X premiera już w listopadzie!

W końcu wiemy prawie wszystko. Po dziesiątkach przecieków, setkach plotek i miesiącach milczenia ze strony Microsoft-u znamy wycenę i datę premiery nowego, flagowego modelu konsoli – XBOX Series X. Nowa generacja konsol uzbrojona w najnowsze technologie od AMD przynosi rewolucyjne zmiany, porównywane do upowszechnienia się grafiki 3D w grach w latach dziewięćdziesiątych. Cierpliwość na miarę mistrzów ZEN i posiadanie DNA prawdziwego gracza zostały wynagrodzone.

Konsola dziewiątej generacji

Możliwości nowego sprzętu będą imponujące. Płynna rozgrywka w 4K w nawet 120 FPS, ray tracing-u i natychmiastowe ładowanie się gier oraz otwarte światy. Wszystko to by uczynić rozgrywkę jeszcze bardziej wciągającą, a gry ograniczone jedynie wyobraźnią twórców. Wszystko to dzięki sercu konsoli którym jest dedykowane APU, składające się z specjalnie zoptymalizowanych ośmiu rdzeni ZEN 2 oraz układu graficznego NAVI 2 mającego 56 jednostek wykonawczych oraz szybkiemu dyskowi SSD.

Czy to koniec nowości na XBOX ONE X?

Niestety „ten kot już ledwo miauczy”. Układ Jaguar zanany z poprzedniej generacji konsol nie będzie wstanie sprostać wymaganiom stawianym przez wiele nowych tytułów. Paradoksalnie brak ray tracing-u i różnice w wydajności procesorów mogą nie być tu najważniejsze. W projektowaniu portów nowych gier na starszy sprzęt o wiele większą przeszkodą będzie brak szybkiego dysku i pamięci, bez których gry z dużymi otwartymi światami będą nękane przez przerywające rozgrywkę paski ładowania.

XBOX Series X – cena ujawniona w atmosferze skandalu

Czy prażynki mogą wpływać na branżę gier video? Wszystko wskazuje na to, że tak. To z materiałów marketingowych producenta Pringles, portal Critical Hit wyliczył przybliżoną cenę nowej konsoli. Pomyłka w szacunkach wynosiła okrągłe sto dolarów, jednak Microsoft zareagował błyskawicznie i opublikował prawdziwą cenę: 499$.

Podano ją tak po prostu, w Tweet-cie, razem z datą premiery wyznaczoną na 10 listopada.

XBOX polska cena i premiera

Polska premiera nie odstaje od światowej i odbędzie się 10 listopada. Również przedsprzedaż ruszy zgodnie z amerykańską i zacznie się 22 września. Cena w naszym kraju została ustalona na 2249 zł.

Niestety nie jest jeszcze znana przyszła dostępność XBOX Series X na polskim rynku, dlatego wszyscy zainteresowani konsolą jako prezentem świątecznym nie powinni zwlekać do ostatniej chwili z decyzją.

Nadszedł czas

Życie kolejnych generacji konsol wydłuża się. Dlatego zakup konsoli na już na początku pozwala nam na naprawdę długi czas korzystania z wszelkich nowości na rynku gier. Dlatego, jeśli jesteś zapalonym graczem to nie będzie lepszego czasu na zmianę.