Znamy datę premiery Starfield! Bethesda zaskoczyła nas nowym trailerem

Starfield to nadchodzące, wysokobudżetowe RPG utrzymane w klimacie science fiction. Choć za jego produkcję odpowiada Bethesda, która stworzyła "TES V: Skyrim" oraz gry z serii Fallout, to o jej nowym projekcie długo nic nie było wiadome, a producent wykonawczy studia, Todd Howard, robił wszystko, by nie zdradzić niczego fanom. Ostatecznie jednak Bethesda uchyliła rąbka tajemnicy i wypuściła zwiastun gry wraz z jej datą premiery. Kiedy będziemy wreszcie mogli zagrać w Starfielda?

Data premiery gry Starfield

Zwiastun Starfielda został publicznie pokazany w trakcie konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase. Fani studia długo czekali na to wydarzenie, mając nadzieję na uzyskanie większej ilości informacji na temat najbliższych projektów amerykańskiego studia, w tym nadchodzącej kontynuacji Skyrima. Ostatecznie jednak show przyćmił zwiastun Starfielda, który wywołał duże poruszenie w środowisku fanów. Bethesda zdecydowała się na ujawnienie daty premiery gry, którą zaplanowano na 11 listopada 2022 roku. Czeka nas zatem jeszcze co najmniej kilkanaście miesięcy oczekiwania i to przy założeniu, że produkcja Starfielda nie zostanie opóźniona, co często się zdarza w przypadku gier z segmentu AAA.

Jak szybko zauważyli fani oraz dziennikarza związani z branżą rozrywkową, data premiery gry nie jest przypadkowa – Starfield ma wyjść dokładnie 11 lat po premierze The Elder Scrolls V: Skyrim, czyli ostatniej gry Bethesdy docenionej przez krytyków oraz zwykłych graczy. Decyzja ta wywołała wiele plotek, a użytkownicy Reddita od razu zaczęli zastanawiać się nad tym, jakie znaczenie ma data premiery Starfielda w obliczu nadchodzącej szóstej części serii The Elder Scrolls. Na temat tej ostatniej wiemy bardzo niewiele, a sama gra wciąż zapewne znajduje się w fazie wczesnej preprodukcji.

Zgodnie z ujawnionymi informacjami Starfield będzie dostępny jedynie na pecety oraz konsole Xbox, a gracze korzystający z PlayStation będą musieli obejść się ze smakiem. Bethseda zapewniła, że gra ukaże się w abonamencie Xbox Game Pass. Najnowszy zwiastun Starfielda możecie zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Qoi6DIevgKo