Myszka gamingowa bezprzewodowa- jak wybrać najlepszą?

Rodzajów myszek odpowiednich dla graczy jest bardzo wiele. To, jaka będzie najbardziej odpowiednia zależy nie tylko od doświadczenia gracza oraz gier, w które gra on najczęściej, ale także od prywatnych preferencji. Warto wiedzieć, iż myszki różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także konstrukcją, materiałem, z jakiego są wykonane, a co za tym idzie - również ceną.

Na skróty:

Myszki gamingowe bezprzewodowe znacznie różnią się od tych, które kupuje się do biura. Podczas gdy myszka odpowiednia do biura ma zazwyczaj prostą i uniwersalną konstrukcję, bezprzewodowa myszka do gier jest znacznie bardziej skomplikowana. Warto dodać, iż myszki biurowe mają za zadanie przede wszystkim radzić sobie podczas pracy w Excelu, Wordzie, czy też programach księgowych oraz bazach danych. Jeżeli chodzi o myszki bezprzewodowe dla graczy są one zaawansowane pod kątem budowy, a co za tym idzie opcji, jakie oferują. Tego rodzaju produkty są znacznie bardziej funkcjonalne i dokładne podczas pracy. Jest to związane również z profilem myszek bezprzewodowych dla graczy, które są tak zbudowane, aby zapewniać stabilny i pewny chwyt. Co za tym idzie – tego rodzaju najlepsza myszka bezprzewodowa to gwarancja pewnego ruchu podczas gry zapewniającego maksimum precyzji. 

Warto wspomnieć o tym, że każda dobrej jakości mysz bezprzewodowa gamingowa posiada także dodatkowe przyciski nie wliczając w to scrolla. Producenci myszek oferują również produkty z przyciskami programowalnymi, które pozwalają na dostosowanie myszki odpowiednio do swoich preferencji, co znacznie ułatwia późniejszą grę i pozwala na sprostanie wymaganiom, jakie stawia ona przed graczem. Myszka z wieloma przyciskami to wiele dodatkowych możliwości, które doceni każdy gracz.

Co istotne, myszka gamingowa bezprzewodowa powinna być wyposażona w zaawansowany model sensora. W zwykłych myszkach do biura zazwyczaj wystarcza mało dokładny sensor z minimalnym DPI. Jeżeli chodzi o myszki do gier powinny być posiadać one sensor znacznie bardziej zaawansowany pozwalający na zmianę rozdzielczości. Dzięki takiej opcji można wykorzystywać w trakcie grania maksimum precyzji ruchu oraz osiągać najlepsze wyniki zarówno w grach dynamicznych, jak i bardziej statycznych platformówkach. 

Wybór odpowiedniej bezprzewodowej myszki go gier

Odpowiednia myszka to gwarancja wykorzystania maksimum możliwości podczas gry. Czasami przewagę nad przeciwnikiem w grze może zapewnić dosłownie jeden bezbłędny strzał oddany przez gracza właśnie przy pomocy myszki. Dzięki temu, że bezprzewodowe myszki gamingowe dają możliwość błyskawicznej zmiany DPI na niższe strzały oddawane przez myszkę są celne oraz błyskawiczne. Tego rodzaju produkt zapewnia skoordynowane ruchy, co jest odpowiedzią na potrzeby każdego gracza. Dzięki temu, że dobre myszki gamingowe bezprzewodowe pozwalają na wykonywanie szybkich bezbłędnych strzałów gracz może z powodzeniem reagować na to, co dzieje się na ekranie i robić wszystko szybciej i sprawniej niż przy użyciu zwykłej myszki. Oczywiście dobra myszka nie zastąpi umiejętności oraz doświadczenia gracza, ale może pozwolić na wykorzystanie maksimum potencjału osoby grającej, a także wspomóc jego rozwój i przyspieszyć szlifowanie umiejętności.

Warto zaznaczyć, że każdy gracz ma swoje własne, nieco odmienne preferencje, szczególnie ze względu na fakt, iż każdy wybiera nieco inne gry charakteryzujące się inną dynamiką oraz konstrukcją. Dlatego też przed wybraniem odpowiedniego modelu warto określić swoje oczekiwania w szczególności wówczas, gdy znamy już swoje potrzeby i wiemy, co w zwykłej myszce najbardziej przeszkadza oraz czego brakuje. W przypadku graczy lubiących trudne i zaawansowane rozgrywki, takie jak na przykład turnieje e-sportowe czy też skomplikowane, dynamiczne strzelanki przyda się zaawansowany model. Dzięki obecności dodatkowych funkcji, rolek oraz różnego rodzaju przycisków można z powodzeniem przyspieszyć wykonywanie ruchów. Również czas od wydania komendy do wykonania danego ruchu będzie krótszy – reakcja dobrej myszki jest szybka, co daje możliwość pełnego wykorzystania swojego skilla podczas rozgrywki.

mysz bezprzewodowa do gier

Czym charakteryzują się dobre myszki gamingowe bezprzewodowe?

Przede wszystkim muszą spełniać określone wymagania. Jednym z nich jest właśnie wspomniany wyżej czas reakcji. Myszka dobra do gry musi charakteryzować się czasem reakcji przynajmniej 1 ms. Warto pamiętać również o ergonomicznej konstrukcji, co jest subiektywne – każdy gracz będzie wolał myszkę o nieco innym kształcie. Ważnym kryterium jest również obecność materiałów antypoślizgowch na wierzchu myszki. Również materiał wykorzystany na spodzie myszki nie powinien być przypadkowy – dobrym pomysłem jest wybór myszki, której spód będzie współgrał z podkładkami ślizgaczy. Zarówno w przypadku graczy zaawansowanych, jak i tych, którzy dopiero chcą szlifować swoje umiejętności niezwykle istotną kwestią jest również brak akceleracji. Dobrym pomysłem jest również wybranie myszki z regulacją wagi i niskim LOD. Gracz powinien zwrócić uwagę także na czułość myszki – powinna być ona wysoka, co zapewnia komfort gry. Co bardzo istotne dla gracza grającego często i długo – należy zwrócić uwagę na czas, jaki myszka może wytrzymać pomiędzy ładowaniami. Warto wybierać produkt, który pracuje po pełnym naładowaniu jak najdłużej. 

Na rynku dostępne są myszki laserowe oraz optyczne. Te pierwsze zapewniają jeszcze większą precyzję oraz dużą czułość. Jej minusem jest jednak fakt, iż tego rodzaju myszka odczytuje fakturę powierzchni, po której się porusza. Na bardziej chropowatych powierzchniach taka myszka może tracić płynność, dlatego koniecznością jest stosowanie odpowiedniej podkładki. Jeśli chodzi o myszki optyczne to posiada ona diodę LED. Urządzenie tego rodzaju działa w szybki sposób, jest płynna, ale za to mniej czuła. Z tego też powodu lepszym pomysłem jest wybranie myszki laserowej zapewniającej największą precyzję.

Tania myszka bezprzewodowa

Warto pamiętać, iż często – niestety – cena idzie w parze z jakością, szczególnie w przypadku myszek bezprzewodowych gamingowych. Z tego też powodu podczas zakupów warto zdecydować, czy zależy nam bardziej na cenie, czy jednak na jakości. Oczywiście jest wiele produktów ze średniej półki cenowej, które zapewniają dosyć dobrą jakość, jednakże nie jest to światowy poziom. Warto wspomnieć tutaj na przykład o myszy gamingowej bezprzewodowej A4tech V-Track G3-200N-1, która charakteryzuje się wiązką świętlną o dużej mocy. V-Track zapewnia dużą precyzję i może pracować na różnych podłożach, co wystarcza graczom o mniejszych wymaganiach. Kolejnym produktem dostępnym w niskiej cenie, o którym warto wspomnieć jest Natec Blackbird Nano, która wyróżnia się bardzo cichą pracą. Myszka wyróżnia się dużym zasięgiem działania (aż do 10 metrów) oraz miniaturowym odbiornikiem. Opisywany produkt posiada aż trzy poziomy czułości, co pozwala na zmienianie prędkości poruszania się kursora. Kolejną myszą gamingową do 50 zł jest Hama AM-7901, która zapewnia dużą rozdzielczość i maksymalną czułość 2000 DPI. Umożliwia ona komfortową rozgrywkę oraz stabilny chwyt w dłoni. Myszka działa bardzo cicho.