Premiera Diablo 4 i Overwatch 2 dopiero w 2022 roku

To nie jest dobry początek miesiąca dla fanów poważnego grania. Firma Activision podczas konferencji prasowej dedykowanej kondycji finansowej spółki poinformowała, że w 2021 roku nie ukaże się ani spodziewany Overwatch 2, ani Diablo 4. Oznacza to, że obie, długo wyczekiwane gry trafią do użytkowania najwcześniej za rok.

Overwatch 2 – nie ma co liczyć na szybką premierę

Obie produkcje po raz pierwszy zaprezentowano w listopadzie 2019 roku podczas wydarzenia BlizzCon 2019. Choć od tego czasu o postępach w przygotowaniu materiałów wiemy niewiele, wielu graczy liczyło na premierę Overwatch 2 już niebawem. Dwójka była już przecież grywalna w tamtym czasie, a jej twórcy od początku sugerowali, że będzie to w zasadzie dużych rozmiarów aktualizacja, dodająca tryb dla jednego gracza. Opóźnienie można odczytywać także jako pozytywną informację – być może projektanci Blizzard doszli do wniosku, że gra wymaga większej korekty i potrzeba czasu, aby dopracować ją w szczegółach.

Remake Diablo 2 już niebawem?

Tak jak na premierę Overwatch 2 w 2021 roku mieliśmy dużą nadzieję, tak Diablo 4 od początku wydawał się projektem rozłożonym na dłuższy okres. Jeszcze niedawno Blizzard twierdził, że czwórka znajduje się dopiero na początku produkcji, zatem ewentualne testy mogą się pojawić dopiero pod koniec roku, lub co bardziej prawdopodobne dopiero za kilkanaście miesięcy. Już niebawem może się za to ukazać remake Diablo 2. Activision potwierdził, że w tym roku ukaże się odświeżona wersja klasycznej produkcji. Wiele osób obstawia, że będzie to właśnie remake Diablo 2, nad którym pracuje Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oraz Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 studio Vicarious Visions.