napisany przez: Kamil Tulejbicz / Pozostałe

Światowy finał Intel Extreme Masters w Katowicach!

Ósme Mistrzostwa Świata gier komputerowych Intel Extreme Masters odbędą się w katowickim Spodku w dniach 14 – 16 marca 2014 roku. Impreza w Polsce będzie ostatnim przystankiem serii turniejów, która w tym sezonie zawita do Szanghaju, Nowego Jorku, Singapuru oraz Sao Paulo.

Intel Extreme Masters w Katowicach

Największe światowe gwiazdy e-sportu będą rywalizować w turniejach League of Legends (drużynowa gra autorstwa Riot Games) oraz StarCraft II: Heart of The Sworm (strategia czasu rzeczywistego autorstwa Blizzard Entertainment). Łączna pula nagród pieniężnych podczas katowickiego turnieju wyniesie 250 tys. dolarów Poprzednie siedem finałów Mistrzostw Świata Intel Extreme Masters odbyło się na targach CeBIT w Hanowerze, gdzie turniej obejmował w całości jedną z hal wystawowych Targów Hanowerskich.

Spodek najgorętszą cyberareną świata:

Światowy finał Intel Extreme Masters w Katowicach

Finał sezonu Intel Extreme Masters został przeniesiony do Spodka z uwagi na gigantyczny sukces, którym cieszył się przystanek IEM rozegrany w styczniu 2013 roku. Turniej odwiedziło wtedy 50 000 fanów, a transmisję internetową ESL TV w siedmiu językach obejrzało ponad 5 mln widzów z 178 krajów. Rekordowa oglądalność uczyniła Intel Extreme Masters w Katowicach najbardziej udanym wydarzeniem w historii e-sportu w Europie. Podobnie jak poprzednia impreza Intel Extreme Masters, finał Mistrzostw Świata odbędzie się przy wielkim wsparciu władz miasta Katowice i osobistym zaangażowaniu prezydenta Katowic, Pana Piotra Uszoka.

Światowy finał Intel Extreme Masters w Katowicach

Jestem zaangażowany w Intel Extreme Masters od siedmiu lat i w ciągu tego okresu nie widziałem niczego takiego jak impreza w Katowicach – mówi George Woo, Intel Marketing Manager. „Polska bardzo pasjonuje się gamingiem, a Spodek jest idealnym miejscem do osiągnięcia wspólnych celów Intela i ESL.

Światowy finał Intel Extreme Masters w Katowicach

Jesteśmy dumni z organizacji w naszym mieście tak prestiżowego i rozchodzącego się szerokim echem na całym świecie wydarzenia jakim jest Intel Extreme Masters – mówi Piotr Uszok. Wydarzenie to stało się częścią strategii naszego miasta ponieważ gry komputerowe są dziś tak wszechobecne w kulturze młodzieżowej.

Światowy finał Intel Extreme Masters w Katowicach

Widziałem turnieje esportowe w każdym zakątku świata, ale nigdy nie dane mi było przeżyć czegoś tak niesamowitego, jak styczniowy turniej Intel Extreme Masters w Spodku. Aż strach myśleć, jak to będzie wyglądało kiedy zawitamy tam z Mistrzostwami Świata – mówi Michał Blicharz, Dyrektor ESL ds. Pro Gamingu. Frekwencja fanów, którzy przybyli do Spodka ostatnim razem oraz niezapomniana atmosfera nie pozwoliła nam na inny wybór niż przeniesienie finałów z Niemiec do Polski.

Podczas imprezy będzie można zapoznać się z najnowszymi grami oraz technologiami prezentowanymi w gigantycznej strefie Intel Experience Zone oraz na stoiskach partnerów Intel Extreme Masters, m.in. BenQ oraz Kingston HyperX.
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.