Bezpieczne odzyskiwanie danych z Avidata

Odzyskiwanie danych to szereg procesów mających na celu uratowanie utraconych danych, niezależnie od przyczyny ich utraty. Najczęściej przyczyny są dwie – logiczna, inaczej programowa, oraz fizyczna związana z uszkodzeniem samego nośnika danych. Aby zrobić to poprawnie i bezpiecznie, potrzebna jest specjalistyczna wiedza i doświadczenie.

Znaczenie odzyskiwania danych

Utrata danych to problem bardzo powszechny, dotyczący zarówno danych prywatnych, jak i zawodowych. Z uwagi na to, że obecnie jakieś 90% dokumentów powstaje w wersji elektronicznej, a 70% z nich nigdy nie zostaje wydrukowanych, utrata takich danych może wiązać się z ogromnymi konsekwencjami.

Dlatego też coraz większy nacisk kładzie się na to, by tworzyć kopie zapasowe takich plików oraz zwracać uwagę na objawy zbliżającej się awarii dysku twardego, na którym są one przechowywane.

Wciąż jednak istnieje problem utraty danych, gdyż nie ma idealnego zabezpieczenia przed tym zagrożeniem. Z tego powodu powstają specjalne laboratoria zajmujące się odzyskiwaniem danych z macierzy RAID, dysków twardych, dysków SSD, pendrive, kart pamięci, CD/DVD, kart SIM oraz telefonów komórkowych.

Odzyskiwanie danych powinno być wykonywane w oparciu o procedury ochrony danych oraz klauzulę poufności, zwłaszcza gdy są to ważne i wrażliwe informacje oraz dane dotyczące innych osób. Ze względu na to, że problem utraty danych dotyczy właściwie każdego sektora przedsiębiorczości, znaczenie odzyskiwania danych jest kluczowe dla większość firm funkcjonujących na rynku.

Odzyskiwanie danych przez specjalistów

Próba samodzielnego przywrócenia danych na uszkodzonym dysku czy innym nośniku może skończyć się ich bezpowrotną utratą. Dlatego stojąc przed widmem bezpowrotnej utraty niezwykle ważnych bądź cennych plików czy dokumentów, warto znaleźć specjalistów, którzy dzięki wiedzy i doświadczeniu zagwarantują bezpieczne, szybkie i skuteczne odzyskanie wszystkich danych z zachowaniem poufności.

Odzyskiwanie danych przez firmę Avidata to usługi na najwyższym poziomie. Firma obsługuje wszystkie modele i producentów twardych dysków i dysków SSD oraz stawia sobie za cel, by każde zlecenie wykonać w możliwie najkrótszym czasie.

Avidata oferuje między innymi:

  • odzyskiwanie danych po formatowaniu dysku,
  • odzyskiwanie skasowanych danych,
  • szybką diagnozę i naprawę uszkodzonego dysku lub głowicy,
  • naprawę usterek dysków Seagate,
  • odzyskiwanie danych z dysku SSD oraz z dysku zewnętrznego,
  • odzyskiwanie danych z macierzy RAID,
  • odzyskiwanie danych z CD/DVD, pendrive i smartfonów,
  • odzyskiwanie danych z interfejsu ATA, SATA, SCSI, SAS,
  • odzyskiwanie danych z dysku pokazującego zerową zawartość lub z uszkodzoną powierzchnią.

Specjaliści do spraw odzyskiwania danych to wykwalifikowani profesjonaliści, którzy są na bieżąco z narzędziami i najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w procesie odzyskiwania utraconych danych. Dzięki temu potrafią uratować każdy rodzaj plików z różnych nośnikach, niezależnie od powodu ich utraty. Takim osobom można zaufać.