napisany przez: Piotr Pomieński / Sprzęt

Enermax prezentuje wydajne chłodzenia wodne z serii ELC

Po udanej premierze na rynku coolerów CPU z serii ETS-T40 i ETD-T60, Enermax ujawnia pierwsze modele chłodzeń wodnych z serii ELC. Dzięki kompletnie przeprojektowanemu blokowi wodnemu, Enermaxowi udało się osiągnąć szybszą i bardziej efektywną eliminację punktów ciepła. Zastosowane wentylatory Twister z innowacyjną funkcją Tri-Cooling, zapewniają natomiast ciszę i wydajność. Trzy modele, ELC120-TB, ELC120-TA oraz ELC240, będą dostępne w sprzedaży od następnego tygodnia.

Enermax ELC120-TA

Quad-Shunt Channels – Nowy, opatentowany projekt bloku wodnego

Pod nadzorem Dr. Jamesa Huanga, inżynierzy firmy Enermax zlikwidowali wąskie gardło w rozpraszaniu ciepła, wewnątrz struktury mikrofinów znajdujących się w bloku wodnym. Według teorii mechaniki płynów, część cieczy tworzy narastającą w sposób ciągły laminarną warstwę graniczną na metalowych finach, która znacznie utrudnia oddawanie ciepła. Dzięki dodaniu czterech poprzecznych kanałów, Enermax skutecznie zapobiega tworzeniu się granicznej warstwy i zwiększa przepływ cieczy wewnątrz bloku. Punkty ciepła są dzięki temu eliminowane znacznie bardziej efektywny.

Enermax ELC120-TB

Wentylator Twister z funkcją Tri-Cooling

Kolejny raz Enermax w kwestii wentylatorów opiera się na opatentowanej technologii łożyskowej Twister. Podczas gdy ELC120-TB i ELC240 zostały wyposażone w najbardziej popularne w Europie wentylatory T.B.Silence, tak w przypadku ELC120-TA mamy do czynienia z eleganckimi niebieskimi wentylatorami LED z serii T.B.Apollish. Nowa funkcja Tri-Cooling, która została zaimplementowana w wentylatorach Enermax, pozwala na indywidualne dobranie prędkości obrotowych zgodnych ze specyfikacją komputera. Użytkownicy mogą wybrać jeden z trzech profili RPM. W Trybie Silent wentylatory pracują z maksymalną prędkością 1500 RPM, osiągając do 2200 RPM w Trybie Overclock.

Enermax ELC240

Przyjazny dla użytkowników i długotrwały system All-in-One

Chłodzenia wodne Enermax ELC120 i ELC240 są układami zamkniętymi fabrycznie zalanymi cieczą, co gwarantuje niezawodną i pozbawioną przecieków pracę przez długie lata. Kolejna cecha systemów potwierdza, że firma Enermax nie uznaje kompromisów z jakością i trwałością. Pompy są bowiem wyposażone w wytrzymałe łożyska ceramiczne, które zapewnia stabilność i ciszę. Aby uniknąć wycieków, producent zastosował bezszwowe węże wykonane z FEP (Fluorowany Etylen-Propylen), czyli materiału bardzo odpornego oraz jednocześnie niezwykle elastycznego. Przemyślany system montażu gwarantuje szybką instalację i doskonały docisk do procesora. Chłodzenie wodne firmy Enermax jest kompatybilne ze wszystkimi aktualnymi platformami Intel oraz AMD.

Enermax ELC120/ELC240 - blok

Nowe chłodzenia wodne Enermax będą dostępne w sprzedaży od przyszłego tygodnia w cenie 89,90 Euro (sugerowana cena detaliczna + VAT) za modele ELC120-TB/TA i 119,90 Euro za ELC240. Natomiast już w listopadzie Enermax zaprezentuje ELC125, kolejny high-endowy model z radiatorem o grubości 48 mm.

Źródło: Enermax

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.