napisany przez: Anna Ślusarz / Sprzęt

Bezpieczna sieć LAN z gniazdka elektrycznego od Sweex

Najnowsze produkty Sweex umożliwiają błyskawiczne stworzenie w domu szybkiej i stabilnej sieci LAN. Do przesyłania danych wykorzystywana jest sieć elektryczna – przekształcanie jej w sieć komputerową polega na podłączeniu do wybranych gniazdek adapterów Powerline Sweex.

Sweex Powerline Adapter

To idealne rozwiązanie w przypadku wszystkich urządzeń wymagających sprawnego i nieprzerwanego transferu danych – warto w ten sposób podłączyć do sieci np. konsole, urządzenia multimedialne obsługujące materiały HD (telewizory, odtwarzacze wideo) czy komputery wykorzystywane do gier online. Maksymalny zasięg sieci to 200 m, zaś prędkość przesyłania danych – 200 Mbps. Produkty Sweex z serii Powerline doskonale sprawdzą się również w firmach czy biurach – wszędzie tam, gdzie priorytetem jest wysoka jakość i szybkość połączenia sieciowego. Co ważne, taka sieć jest doskonale zabezpieczona. Nowości są zgodne ze standardem Homeplug 2.0 AV, obsługują 128-bitowe szyfrowanie AES i wyposażone zostały w przycisk umożliwiający natychmiastowe zabezpieczenie transmisji (One touch security button).

Sweex Powerline Adapter

Dodajmy, że nowości są elementem nowej serii produktów sieciowych Sweex – Connected Home. Produkty z tej rodziny cechują się spójnym, eleganckim wzornictwem oraz maksymalnie uproszczonym procesem konfiguracji, dzięki czemu nawet mniej doświadczeni użytkownicy mogą bez problemu stworzyć własną sieć. Cenę zestawu Powerline 200 Adapter Kit (w skład którego wchodzą dwa adaptery sieciowe) ustalono na 239 zł. Dodatkowe adaptery można dokupić za 159 zł za sztukę. Urządzenia objęte są 12 letnią gwarancją (2 lata standardowej gwarancji, z możliwością przedłużenia o 10 lat po rejestracji na stronie producenta).
Źródło: Sweex
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.