napisany przez: Kamil Tulejbicz / Sprzęt

Asus wprowadza nowe płyty główne F2A85 dla układów Trinity firmy AMD

Firma Asus wprowadza nowe płyty główne F2A85 dla układów Trinity APU z nowym cyfrowym układem zasilania i pełnym zestawem funkcjonalności

Doskonały wybór dla wielofunkcyjnych komputerów:

Firma Asus zapowiedziała wprowadzenie na rynek płyt głównych F2A85 opartych na nowym chipsecie AMD A85X i gnieździe FM2, opracowane z myślą o układach APU (Accelerated Processing Unit) firmy AMD. Układ APU nowej generacji zapewnia doskonałe osiągi, co przekłada się na lepszą jakość gier i multimediów. Wbudowano w niego procesor graficzny AMD Radeon HD 7000, który zapewnia zwiększoną wydajność grafiki i obsługuje technologię AMD Eyefinity, która pozwala na jednoczesne podłączenie nawet trzech niezależnych monitorów. Użytkownicy mają też możliwość dodatkowego korzystania z dyskretnej karty graficznej dzięki funkcji Dual Graphics.

Płyty główne F2A85 wyposażono w ekskluzywne funkcjonalności opracowane przez firmę ASUS, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni wykorzystać potencjał układu APU. Dual Intelligent Processors 3 (DIP3) z nowym DIGI+ Power Controls pozwala oszczędzić nawet 65% energii zasilania, GPU Boost przyspiesza zintegrowaną grafikę o 17%, a narzędzia USB BIOS Flashback i Remote GO! uzupełniają możliwości multimedialne płyty. Oprócz tego, nowa seria płyt głównych posiada ekskluzywny design, na który składają się m.in. wydajniejszy i cichy system chłodzący wykorzystujący przewody cieplne i zapewniający zwiększone możliwości przetaktowywania oraz dławiki Super Alloy, które zmniejszają ciepło generowane przez płytę i pozwalają na przepływ większej ilości energii. Płyty główne z serii F2A85 to doskonała platforma do wszelkich zastosowań, takich jak HTPC, aż po wielofunkcyjny komputer osobisty.

Ekskluzywne, przyjazne dla użytkownika funkcje DIY:

Dual Intelligent Processors 3 z nowym DIGI+ Power Control i GPU Boost Nowością w płytach głównych firmy ASUS z układami APU jest rozwiązanie Dual Intelligent Processors 3, które zapewnia wysoki poziom kontroli zasilania. DIGI+ Power Controls zwiększa wydajność i stabilność systemu za pomocą dwóch cyfrowych kontrolerów napięcia, które umożliwiają ultra precyzyjną regulację zasilania APU i pamięci DRAM. Jednym z elementów DIP3 jest układ EPU, który pozwala na oszczędność nawet 65% energii oraz układ TPU, który jednym kliknięciem automatycznie przyspiesza cały system. GPU Boost umożliwia łatwe zwiększenie wydajności procesora graficznego o 17%. To innowacyjne oprogramowanie wyposażono w łatwe w użyciu funkcje dostępne z poziomu UEFI BIOS i AI Suite II.

Asus F2A85-V PRO

Wygodny i bezproblemowy dostęp do BIOS:

Płyty główne F2A85 wyposażono w USB BIOS Flashback – rozwiązanie oferujące najwygodniejszy sposób wgrywania nowego BIOSu. Użytkownik musi jedynie podłączyć dowolne urządzenie magazynujące USB i przytrzymać dedykowany przycisk USB BIOS Flashback przez 3 sekundy. BIOS zostanie wgrany automatycznie. Użytkownik może skorzystać z tej funkcji nawet bez uruchamiania systemu operacyjnego. Nie potrzebuje również kluczowych komponentów, takich jak APU, czy pamięć. Firma ASUS wyposażyła nowe płyty w funkcję DirectKey. Składa się na nią dedykowany przycisk, który po wciśnięciu uruchamia BIOS, bez potrzeby ciągłego wciskania klawisza Delete. Przyjazny dla użytkownika i intuicyjny interfejs UEFI BIOS zapewnia użytkownikom pełną wygodę i funkcjonalność.

Remote GO! – Cenione przez wszystkich funkcje Wi-Fi GO!:

Układy APU powstały w celu zapewnienia użytkownikom szerszych możliwości związanych z rozrywką domową. Remote GO! łączy bezprzewodowo komputery, tablety, smartfony i telewizory za pomocą istniejącego kabla LAN i ustawień routera. Umożliwia strumieniowanie multimediów z komputera na urządzenia DLNA, zapewnia dostęp do komputera z dowolnego miejsca za pomocą urządzenia mobilnego oraz ułatwia transfer plików pomiędzy komputerem, a urządzeniami mobilnymi. To łatwe w obsłudze, futurystyczne środowisko pełniące trzy podstawowe funkcje: Multimedialne centrum DLNA, Zdalny pulpit i Przesyłanie plików.

Specyfikacja:

Specyfikacja Asus F2A85-V PRO

Źródło: Asus

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.