napisany przez: Piotr Pomieński / Recenzje gier

Recenzja gry World of Warplanes

« PoprzedniaNastępna »

Po uruchomieniu gry, przechodzimy automatycznie do widoku hangaru. Znajduje się tam aktualnie wybrany samolot, informacje o nim oraz o załodze, lista dostępnych maszyn, oraz stan naszego konta srebra, złota oraz wolnego doświadczenia. Srebro jest walutą zdobywaną w grze, złoto kupuje się za prawdziwe pieniądze. Wolne doświadczenie i złoto są współdzielone z tym zdobytym w World of Tanks, jeżeli używamy tego samego konta do logowania w obydwu grach. Poza oczywistymi rzeczami typu uzupełnianie amunicji czy dokonywanie napraw uszkodzonych samolotów, mamy też możliwość zakupienia ulepszeń, np. mocniejszych silników i lepszych działek. Możemy również kupić specjalne malowanie maskujące, które zmniejszy wykrywalność naszej maszyny w grze. Zarówno wygląd jak i możliwości oferowane przez menu główne są praktycznie identyczne jak te znane z World of Tanks, co w tym przypadku wychodzi grze na dobre, ponieważ menu jest dość przejrzyste i proste w obsłudze.

World of Warplanes - hangar

Jeżeli mielibyśmy wybrać najlepszą rzecz w całej grze, z pewnością byłby to ogromny wybór maszyn. Możemy latać w sumie ponad stoma różnymi samolotami z Niemiec, USA, ZSRR, Japonii i Wielkiej Brytanii, jest też jeden chiński samolot premium (a właściwie eksportowa wersja amerykańskiego samolotu – Curtiss Hawk III). Samoloty podzielone są według klas od I do X (tzw. „tierów” od ang. tier – ‘poziom, klasa’), poza tym istnieje również podział na myśliwce, myśliwce ciężkie i samoloty szturmowe, przy czym te ostatnie dostępne tylko w drzewku ZSRR, co jest trochę dziwne. Maszyny z danego kraju będą miały pewne cechy wspólne, np. radzieckie będą mało zwrotne, lecz silnie opancerzone, podczas gdy japońskie będą ich przeciwieństwem. Samoloty i ulepszenia do nich kupujemy za srebro, złoto używane jest do innych celów, których nie da się osiągnąć używając zwykłej waluty, chociażby uaktywniania konta premium. Poszczególne typy samolotów będą miały różne zadania podczas bitwy – ciężkie myśliwce będą skupiały się na eliminacji celów naziemnych, podczas gdy lekkie myśliwce będą wykorzystywały swoją zwrotność i prędkość próbując zestrzelić samoloty wroga.

World of Warplanes - drzewko ZSRRWorld of Warplanes - drzewko USA

World of Warplanes - drzewko niemieckieWorld of Warplanes - drzewko japońskie

World of Warplanes - drzewko brytyjskie

Znajdziemy oczywiście legendy lotnictwa wojskowego z czasów II Wojny Światowej, m.in. brytyjski Supermarine Spitfire (w kilku wersjach), japoński Mitsubishi A6M Zero (również w kilku wersjach), radziecki Iliuszyn Ił-2, niemieckie BF-109 i Me-262 (ponownie, w wielu wersjach) oraz amerykańskie North American P51 Mustang. Samoloty wyglądają fantastycznie, mają bardzo realistyczny, nieco „zmęczony” wygląd (np. wytarty lakier w niektórych miejscach).

World of Warplanes - Supermarine SpitfireWorld of Warplanes - BF-109

World of Warplanes - Il-2World of Warplanes - Me-262

Na koniec jest jeszcze jedna zakładka w menu, osiągnięcia. Znajdują się tam statystyki naszych bitew, takie jak liczba zwycięstw czy też liczba zestrzelonych samolotów. Możemy tez porównywać naszą skuteczność na różnych modelach samolotów oraz oglądać zdobyte przez nas medale.

World of Warplanes - osiągnięcia

« PoprzedniaNastępna »
 << [1] [2] [3] [4] >>
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.