napisany przez: Błażej Owsiany / Karty graficzne

Wielkie porównanie najszybszych kart graficznych Radeon i GeForce

« PoprzedniaNastępna »

Platforma testowa i wykorzystane oprogramowanie

Do naszych testów wykorzystaliśmy następujące komponenty:
Podzespół Model Dostarczył
Procesor Intel i7 965 Extreme 3,21@3,8 GHz
Chłodzenie CPU Radiator z zamontowanym wentylatorem
SilentiumPC Fortis HE1225
Płyta główna Asus X58 Sabertooth
Pamięć Kingston HyperX 6 GB DDR 3 2000
Monitor ASUS LS246H
Dysk twardy Samsung HD154UI 1000 GB
Zasilacz Be quiet! DarkPower Pro 750W Be Quiet!
System operacyjny Windows 7 Home Premium 64bit.


Oprogramowanie

3DMark 06

Bardzo popularny program testowy, z którym spotkał się chyba każdy, kto chciał przetestować wydajność swojego komputera przed i po overclockingu. Dzieło firmy Futuremark, która jest autorem także innych benchmarków.

Heaven Benchmark 2.1

Heaven Benchmark v2.1 - ekran startowy Wszechstronny benchmark, który zdobył popularność głównie dlatego, że był jednym z pierwszych programów, który potrafił sprawdzić wydajność kart graficznych obsługujących technologię DirectX 11. Mogą z niego korzystać także użytkownicy systemu Linuks – Heaven potrafi wykorzystywać bibliotekę OpenGL.

Stone Giant

Stone Giant - ustawienia Jest to oprogramowanie sprawdzające wydajność układów graficznych przy udziale DirectX 10 oraz 11. Wykorzystuje także dobrodziejstwa bibliotek PhysX.

FurMark

FurMark - ustawienia testowe Popularny FurMark pomagał nam w ocenie stabilności podkręconych przez nas kart graficznych. Istnieje powszechne przekonanie, że karta, która przetrwa test FurMarkiem jest gotowa na wszystko. Jak okazało się podczas naszego testu – stereotyp ten nie jest do końca zgodny z prawdą.

Call of Juarez DX10 Benchmark

Call of Juarez DX10 Benchmark - ekran wczytywania Stworzony przez programów program testowy wykorzystujący bibliotekę DirectX 10. Nie jest już może pierwszej młodości, jednak wciąż świetnie spełnia swoją rolę.

Resident Evil 5 DX10 Benchmark

Benchmark Resident Evil 5 Benchmark oparty o popularną grę studia CAPCOM. Dysponuje trybami DX9 oraz DX10 – my wykorzystaliśmy tylko drugi z nich.

Tom Clancy’s H.A.W.X Benchmark

Program testowy stworzony przez studio Ubisoft na podstawie stworzonej przez nich gry. Wykorzystane przez nas gry to:

GTA 4

GTA IV Czwarta odsłona serii, której nie trzeba przedstawiać nikomu.

Colin McRae: DiRT 2

DIRT 2 - logo Gra wyścigowa gatunku arcade, obecnie najnowsza odsłona serii sygnowanej nazwiskiem Wielkiego Mistrza Colina McRae.

Batman: Arkham Asylum

Batman Arkham Asylum Gra, w której wcielamy się w popularnego człowieka-nietoperza. Produkcja ta wykorzystuje bibliotekę PhysX.

Arcania: Gothic 4 Demo

Kontynuacja popularnej trylogii Gothic. Przez jednych kochana, przez innych znienawidzona. W tym wypadku jednak fabuła jest nieistotna – liczy się przydatność w testowaniu kart graficznych.

Cywilizacja V Demo

Civilization V - manu Kultowa gra strategiczna, której poprzednie części zdobyły sobie wielką popularność i rzeszę fanów na całym świecie. Wykorzystuje dobrodziejstwa biblioteki DirectX 11.

Mafia II

Mafia2 - Logo Długo wyczekiwana kontynuacja produkcji, która przenosiła nas o kilkadziesiąt lat wstecz i pozwalała wcielić się w ówczesnego mafioza.

Just Cause 2

Just Cause 2 „Agencja” po raz kolejny wysyła agenta Rico, aby rozprawił się z niesprzyjającymi im ludźmi. Gra wykorzystuje silnik fizyki Havoc.

Lara Croft and the Guardian of Light

Lara Croft and the Guardian of Light Demo Znów mamy do czynienia z pięknymi kobietami, tym razem nie jest to pani z obudowy karty graficznej, a dobrze nam znana z serii Tomb Raider Lara Croft.

Pozostałe elementy

 • GPU-Z w wersjach 0.5.0 oraz 0.5.1
 • FRAPS
 • MSI Afterburner
 • pakiet Catalyst 10.12 – sterownik kart AMD
 • ForceWare 263.09 – sterownik kart nVidia
Do pomiaru zużycia prądu wykorzystaliśmy watomierz cyfrowy Velleman NETBPEM2 o następującej specyfikacji:
 • napięcie nominalne 230 V/50 Hz;
 • maksymalny błąd pomiaru +/-3 %,+/-3 W;
 • maksymalny prąd wyjściowy: 16 A;
 • maksymalna wyjściowa moc czynna: 3,6 kWh;
Tak, to już ten moment – przechodzimy do części zasadniczej artykułu. Zajmiemy się w niej sprawdzeniem wydajności 14 kart graficznych z najwyższej półki.
« PoprzedniaNastępna »
 << [1] [2] ...[4] [5] [6] [7] [8] ...[21] [22] >> All

3 Komentarzy

 1. Anonim pisze:

  [...] [...]