napisany przez: Błażej Owsiany / Karty graficzne

Wielkie porównanie najszybszych kart graficznych Radeon i GeForce

« PoprzedniaNastępna »
Nadszedł czas na przedstawienie 3 ostatnich konstrukcji z obozu AMD. Będą to produkty firm Sapphire oraz Vertex3D.

Sapphire

Sapphire to kolejny producent, który powierzył nam 2 egzemplarze produktów spod swojego szyldu. Dostarczony nam model HD6970 pochodzi z linii Battlefield Bad Company 2 Vietnam. Po zarejestrowaniu produktu na stronie producenta mamy możliwość pobrania w/w gry bezpłatnie. Sapphire HD6900 - Opakowania Miłym zaskoczeniem była dla nas zawartość opakowań: Sapphire HD6900 - Zawartość W odróżnieniu od zestawów pozostałych producentów, oprócz przejściówek oraz świstków informujących o tym, że mogą występować problemy z wyświetlaniem obrazu na monitorze, gdy komputer jest wyłączony, znajdziemy tutaj także przewód HDMI oraz przejściówkę Display Port => mini-Display Port. Mała rzecz, a cieszy. Spory plus wędruje na konto kart Sapphire jeszcze przed rozpoczęciem testów (podobnie jak gole w ustawionych meczach polskich drużyn).

Sapphire Radeon HD6950 Sapphire Radeon HD6950

Wygląd modelu HD6950 nie wyróżnia się na tle wielu innych kart graficznych marki – po raz kolejny możemy spotkać pojawiającą się również na innych urządzeniach Sapphire kobiecą postać. Inaczej ma się sprawa z HD6970:

Sapphire Radeon HD6970 Sapphire Radeon HD6970

Na karcie umieszczony został obraz przedstawiający zmierzającego w naszą stronę żołnierza. Jest to oczywiście motyw z gry, którą oznaczono specjalną edycję HD6970.

Sapphire Radeon HD6970 Sapphire Radeon HD6950

Także tutaj mamy do dyspozycji 5 wyjść cyfrowych i, podobnie jak w innych modelach referencyjnych, gotowe do użytku są jednocześnie 4 z nich. Powoli zmierzamy ku końcowi opisu najnowszych kart AMD Radeon, przejdźmy więc do ostatniej z nich.

Vertex3D

Zanim przejdziemy do opisu modelu HD6950, który został dostarczony nam przez firmę Vertex3D, przyjrzyjmy się historii marki, która jest raczej słabo rozpoznawalna na rynku polskim. Vertex3D (w skrócie VTX3D) jest częścią korporacji TUL, do której należy inny producent kart graficznych, jakim jest PowerColor. Pierwsze informacje o nowym „graczu na rynku” pojawiły się w czerwcu 2009 roku. Dowiedzieliśmy się wtedy, że Vertex3D będzie zajmował się wytwarzaniem jedynie układów firmy ATi/AMD. Pierwszymi produktami firmy były modele serii HD4000, która dziś do najnowszych już nie należy. Przyjrzyjmy się zatem modelowi HD6950, który jako jedyny produkt VTX3D zawitał w progach naszego Laboratorium. Vertex3D Radeon HD6950 Szatę graficzną znów zdominowała urodziwa bohaterka z mieczem w ręku. Przyjrzyjmy się, czego tak dzielnie broni swoją (skądinąd okazałą) piersią: Vertex3D Radeon HD6950 Jeśli jest to całkowita zawartość zestawu, który trafia do klienta, a nie jedynie próbka dla redakcji, to czujemy się nieco rozczarowani. W zestawie nie znajdziemy nawet niezbędnych elementów, takich jak przejściówka do gniazda zasilania. Cóż, zdarza się. Mamy nadzieję, że ubogą listę akcesoriów wynagrodzi nam wysoka wydajność. Zanim jednak o tym, zobaczmy, jakie produkty będą bronić honoru firmy nVidia w naszym wielkim teście.

Vertex3D Radeon HD6950 Vertex3D Radeon HD6950

Vertex3D Radeon HD6950 Vertex3D Radeon HD6950

« PoprzedniaNastępna »

3 Komentarzy

  1. Anonim pisze:

    [...] [...]