napisany przez: Łukasz Filipiak / Chłodzenie

Test coolerów Raijintek Ereboss oraz Themis. Czy większy zawsze znaczy lepszy?

« PoprzedniaNastępna »

Raijintek Themis – opakowanie i wyposażenie

Mniejszy brat Ereboss’a został zapakowany w odpowiednio mniejsze pudełko o takiej samej stylistyce. Tak samo jak poprzednio znajdziemy na nim zdjęcia przedstawiające produkt, informację o najważniejszych technologiach czy też szczegółową tabelkę z danymi technicznymi.

Raijintek Themis opakowanie przód

Raijintek Themis opakowanie bokRaijintek Themis opakowanie bok2

Otwierając pudełko odniesiemy takie samo wrażenie jak poprzednio. Wszystko jest na swoim miejscu, nie ma tutaj pustych przestrzeni czy zbędnych, niewypełnionych kartoników. Wewnątrz znajdziemy radiator, wentylator, instrukcję montażu w kilku językach (nie ujętą na zdjęciu) oraz akcesoria montażowe wraz z małą porcją pasty termoprzewodzącej, zapakowane w dwa foliowe woreczki. Akcesoria, które otrzymujemy wraz z produktem są identyczne jak w przypadku modelu Ereboss z tą różnicą, że w przypadku modelu Themis mamy 5, a nie 8 kołków montażowych dla wentylatora.

Raijintek Themis wyposażenie

Wygląd

Radiator jest niewielki. Jego wymiary to 122x50x158 mm (szerokość x długość x wysokość), a waga wynosi 448 gramów. Całość konstrukcji składa się z 54 aluminiowych finów oraz 3 miedzianych ciepłowodów o średnicy 8mm, które odbierają ciepło bezpośrednio z procesora. Na górze produktu można dostrzec logo niemieckiego producenta oraz końcówki rurek cieplnych.

Raijintek Themis radiator

Raijintek Themis logoRaijintek Themis podstawka

Wentylator

Za chłodzenie radiatora odpowiedzialny jest 120mm wentylator o oznaczeniu A12025MMAB, którego zakres obrotów to od 1000 do 1500 RPM. Konstrukcja oparta jest na łożysku ślizgowym i posiada oczywiście funkcję PWM. Do płyty głównej podłączymy go kablem ze złączem 4pin w czarnym oplocie. Jak widać na poniższym zdjęciu radiator pozwala na montaż dwóch wentylatorów, jednak 5 kołków montażowych dodawanych w opakowaniu przez producenta uniemożliwia tą czynność. Możliwe, że Raijintek zdecyduje się na zwiększenie ich liczby tak jak miało to miejsce w przypadku modelu Ereboss, jednak na chwilę obecną są to tylko nasze przypuszczenia, a nie oficjalne informację od producenta.

Raijintek Themis

« PoprzedniaNastępna »
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.