napisany przez: Michał Moćko / Audio

Recenzja Logitech Laptop Speaker Z205

« PoprzedniaNastępna »
Dzisiejsze komputery przenośne coraz bardziej starają się dorównywać swoim pełnowymiarowym braciom. Nikogo nie dziwi już laptop odtwarzający filmy Full HD, radzący sobie z programami z grupy CAD czy z trójwymiarowymi grami. Jednym z niewielu elementów, które jednak nie ulegają zbytniej ewolucji i cały czas ich jakość jest słaba, są wbudowane w notebooki głośniczki. Konieczność zachowania niewielkich wymiarów uniemożliwia wydobycie z nich dźwięku o przyzwoitej jakości. Producenci cały czas umieszczają w reklamach sprzętu informacje o nowych systemach nagłaśniania, przestrzenności i czystości dźwięku. Jednak w praktyce okazują się to puste slogany. Ktokolwiek próbował oglądać filmy albo słuchać muzyki na zintegrowanych głośnikach, wie o czym mówimy. Oczywiście można rozwiązać ten problem poprzez podłączenie słuchawek- niestety wtedy lepszym dźwiękiem cieszy się tylko jedna osoba. Natomiast podłączenie zewnętrznego zestawu głośników mocno ogranicza mobilność laptopa. Z pomocą w rozwiązaniu tego problemu przychodzi dobrze wszystkim znana firma Logitech, która podesłała nam do testów zestaw głośnikowy dedykowany komputerom mobilnym – Logitech Laptop Speaker Z205. Są to dwa dość małe głośniczki (działające w systemie 2.0) zamknięte we wspólnej obudowie o wymiarach (wys. x szer. x gł.) 64 x 180 x 34,33 mm. Całość robi dosyć dobre i solidne wrażenie. Czarne tworzywo sztuczne i metalowa siatka chroniąca membrany są rozwiązaniem pasującym wizualnie do większości notebooków. Najbardziej wyróżniającą się częścią zestawu jest klips mocujący, wykonany ze srebrnego tworzywa sztucznego (niewidoczny od frontu przy standardowym montażu zestawu).

Konstrukcja jest w maksymalny sposób kompaktowa i przystosowana do przenoszenia wraz z laptopem. Dzięki wbudowanemu gniazdu jack 3,5mm zestaw umożliwia także słuchanie muzyki z innego źródła niż komputer np. z odtwarzacza MP3. Opakowanie i zawartość zestawu Głośniczki dotarły do nas w małym kartonowym opakowaniu ze zdjęciami i napisami jednoznacznie określającymi jego zawartość. W środku znajdują się:
  • głośniczek
  • kabel usb (długości ok 60cm)
  • woreczek (etui) do przenoszenia zestawu
  • instrukcja obsługi
  • ulotka z prośbą o przesłanie do Logitech’a naszych wrażeń i opinii na temat produktu
Dołączone etui – niby tylko kawałek materiału, a jakże przydatnym gadżetem się okazuje jeśli chodzi o mobilność.

Charakterystyka zestawu głośnikowego Logitech Z205 wygląda następująco:
Zestaw głośnikowy Logitech Z205
Liczba głośników 2
Moc głośnika 2W
Wzmacniacz wbudowany
Zasilanie mini-USB
Dodatkowe gniazdo sygnałowe mini-jack
Gwarancja 24 miesiące
Montaż Przygotowanie i podłączenie zestawu to rzecz prostsza niż oddychanie. Wciskamy kabelek USB w gniazda: w głośniku, w komputerze i mocujemy go za pomocą specjalnego klipsa do góry naszego ekranu. Tutaj możemy zauważyć małą niedogodność.

Montując zestaw na klips odruchowo ustawiamy go na środku ekranu. Tak się składa, że większość notebooków ma w tamtym miejscu, również kamerkę wideo (testy przeprowadzane były za pomocą Dell Vostro 1520). Klips utrzymujący głośnik po prostu ją zasłania. Jeżeli zatem będziemy chcieli prowadzić wideo chat i słów rozmówcy słuchać z zestawu Logitecha Z205 musimy go przesunąć na bok ekranu albo postawić obok komputera (wspomniany klips doskonale działa jako podstawka). Brak zewnętrznego zasilania głośników dodatkowo upraszcza cała sprawę.

Prąd pobierany z baterii laptopa nie jest wielki i nie zauważyliśmy skrócenia czasu pracy komputera po podłączeniu tych głośników (automatycznie zostają „odcięte” wbudowane głośniki, więc ilość odbiorników prądu jest ciągle taka sama). Minusem tego rozwiązania jest to, że przy słuchaniu muzyki z MP3, głośniki cały czas muszą być podpięte do laptopa, mimo iż nie jest on źródłem dźwięku. Pobierają one bowiem zasilanie z portu USB.
« PoprzedniaNastępna »
 [1] [2] >>

Komentowanie zablokowane.