napisany przez: Miłosz Szykuła / Audio

HyperX Cloud – recenzja słuchawek dla graczy

« PoprzedniaNastępna »
Budowa i wygoda

Na pierwszy rzut oka słuchawki na pewno sporej części czytelników wydadzą się znajome. Debiut Kingstona okazał się niczym innym jak rebrandem słuchawek Qpad QH-90. Sam producent zupełnie się z tym nie kryje umieszczając informację że produkt powstał przy współpracy z marką Qpad. Nieco bardziej dociekliwi na pewno zauważą również spore podobieństwo do cieszących się ostatnio sporą popularnością słuchawek Taskar Pro80. W rzeczywistości producentem zarówno Cloudów jak i QH-90 jest chińska firma Takstar oferująca rozwiązania ODM jak i sprzedająca produkty pod swoją marką.

Recenzja słuchawek dla graczy HyperX Cloud - 6

Jakość wykonania Cloudów stoi na wysokim poziomie. Do budowy słuchawek wykorzystano zarówno elementy aluminiowe jak i plastiki dosyć dobrej jakości. Słuchawki sprawiają wrażenie solidnych. Budowa bez wątpienia była inspirowana produktami firmy Beyerdynamic. Muszlę mają jednak ergonomiczny, bardziej owalny kształt.

Nausznice oraz pałąk wykonane są z miękkiego, skóropodobnego materiału. Słuchawki dobrze leżą na głowie, pomimo pewnego nacisku nie powodują żadnego dyskomfortu. Cloudy to konstrukcja w pełni wokółuszna, powinny bez problemu zmieścić w środku całe małżowiny standardowych rozmiarów. Dodatkowe dwa lub trzy stopnie w regulacji pałąka stanowiłyby duże udogodnienie dla osób o bardzo dużych głowach. Cloudy zwyczajnie mogą się okazać dla nich odrobinę za ciasne.

Recenzja słuchawek dla graczy HyperX Cloud - 7

Kabel w materiałowym oplocie poprowadzony został tylko do lewej muszli. Standardowo jest dosyć krótki bo producent przewidział zastosowanie dołączonego do zestawu pilota lub przedłużacza. Niestety kabel jest dosyć sztywny i zdarza mu się zachowywać kształt.

Recenzja słuchawek dla graczy HyperX Cloud - 8

Recenzja słuchawek dla graczy HyperX Cloud - 9Recenzja słuchawek dla graczy HyperX Cloud - 10

Ogólnie rzecz biorąc słuchawki mogą się podobać – odważne połączenie czerni i czerwieni w dosyć klasycznych kształtach z nutką studyjności. Jak na zamkniętą konstrukcję przystało produkt Kingstona całkiem dobrze izoluję od dźwięków zewnętrznych niwelując równocześnie wyciekanie dźwięków na zewnątrz.

« PoprzedniaNastępna »
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.