Zaawansowany technologicznie sprzęt w niższej cenie

Nowoczesne środki komunikacji, takie jak telefony, tablety czy laptopy są powszechnie dostępne dla każdego, jednak często problemem jest ich zbyt wysoka cena. Oczywiście im bardziej zaawansowany technologicznie jest sprzęt, tym jego cena szybciej rośnie. Nie oznacza to jednak, że są one w zasięgu tylko osób dobrze sytuowanych. Istnieje bowiem kilka sposobów na zakup telefonu czy komputera wysokiej jakości nawet, jeśli dysponujemy mniejszym budżetem.

Zakupy na raty

Wiele sklepów oferuje swoim klientom zakup sprzętu na raty. W zależności od oferty urządzenia mogą być spłacane w okresie nawet dwuletnim, co oznacza, że nie zachodzi konieczność jednorazowego wydatkowania znacznej sumy pieniędzy. Niestety, w tym przypadku będziemy musieli zapłacić nieco więcej, niż kupując od razu za gotówkę. Rozłożenie kwoty należności na raty polega bowiem na tym, że sklep podpisuje umowę z bankiem, który niejako udziela nam kredytu na zakupy. W zamian za odroczenie terminu płatności pobierane są odsetki, które stanowią dodatkowy koszt dla kupującego. Odsetki te zależne są przede wszystkim od ustalonej stopy procentowej, która może być stała lub zmienna w czasie. Czasami sklepy oferują zakupy na raty nieoprocentowane, co oznacza, że oddajemy jedynie kwotę równą wartości sprzętu. W tym przypadku niejednokrotnie konieczne będzie wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, co zwiększy ogólne koszty.

Wymiana starego sprzętu

W celu pozyskania środków finansowych na zakup nowego sprzętu można sprzedać stary. W takich przypadkach z pomocą przychodzą różnego rodzaju portale ogłoszeniowe, na których możemy wystawić swoją ofertę. Niestety, cały proces sprzedaży może się przedłużać ze względu na brak zainteresowanych. Dobrym pomysłem będzie także skup telefonów używanych, w którym sprzedawca od razu zakupi od nas stary telefon. Czasami w tych samych punktach działa także skup telefonów uszkodzonych, co zwiększa szanse sprzedaży telefonu, w którym nie działają już niektóre  funkcje. Na tej samej zasadzie funkcjonują punkty skupujące sprzęty typu komputer, laptop czy tablet. Sprzedaż starego sprzętu prawdopodobnie nie pozwoli nam jednak na zebranie całej kwoty potrzebnej na zakup nowego, szczególnie w przypadku sprzedaży rzeczy uszkodzonych. Sprzedawca może bowiem wycenić przedmioty dużo poniżej ich wartości, przez co skup telefonów używanych oraz innych sprzętów może okazać się wyjściem nieopłacalnym dla sprzedającego.

Tańszy zamiennik

Jeżeli nie dysponujemy wystarczającym budżetem na zakup przedmiotów o dużej wartości, pozostają dwa rozwiązania. Pierwsze polega na odłożeniu zakupów w czasie i uzbieraniu całej potrzebnej kwoty. Niemniej jednak technika idzie do przodu w takim tempie, że za jakiś czas mogą pojawić się na rynku nowe rozwiązania technologiczne, przez co zakup sprzętu, na który zbieramy pieniądze, przestanie być opłacalny. Drugim rozwiązaniem jest zakup tańszego zamiennika. Nie oznacza to, że musi być on gorszy – prawdopodobnie nie będzie on posiadał wszystkich pożądanych funkcji. W tym miejscu warto zastanowić się nad tym, czy aby na pewno potrzebujemy ich wszystkich. Być może niektóre funkcje są tylko zbędnym dodatkiem, przez który cena wzrasta.

Do zakupu telefonu, laptopa czy innego sprzętu elektronicznego niezbędny jest dosyć pokaźny budżet, szczególnie jeśli mają być to akcesoria bardzo zaawansowane technologicznie. Zakup na raty, kupno tańszego zamiennika czy skup telefonów używanych, a nawet skup telefonów uszkodzonych mają na celu ułatwienie dostępu do nowoczesnej technologii także osobom, które aktualnie nie dysponują wystarczającymi środkami finansowymi.