Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gaming

Riot Control Simulator. Polska gra o tłumieniu zamieszek wychodzi na światło dzienne

Corpix Games, Games Box S.A. i Ultimate Games S.A. zaprezentowały swój nowy projekt Riot Control Simulator, w którym gracze muszą przejąć kontrolę nad tłumami agresywnych demonstrantów. Wydawca informuje, że w grze pojawią się liczne scenariusze zamieszek w miastach na całym świecie.

Riot Control Simulator

Riot Control Simulator. Czyli tłumienie zamieszek na wiele sposobów

Prezes Games Box S.A. Tomasz Supeł powiedział:

Współczesny świat jest pełen niepokojów. Prawie codziennie pojawiają się informacje o protestach w różnych częściach świata. Czasami są to ruchy spontaniczne, ale czasami angażują się także zorganizowane i wyszkolone grupy. W każdym razie jest to duże wyzwanie dla policji i innych służb porządkowych, co chcemy realistycznie przekazać w grze […]”.

Gracze będą musieli radzić sobie z niestabilnymi sytuacjami społecznymi w różnych miastach, podejmować skomplikowane decyzje moralne, czy kierować losami członków różnych służb mundurowych. Specjalistyczne urządzenia i sprzęt, elementy zarządzania i taktycznego przemieszczania oddziałów mają być jednymi z najważniejszych cech Riot Control Simulator.

Riot Control Simulator. Nie obeszło się bez kontrowersji

Dylematy moralne, tłumienie zamieszek, czy używanie dyplomatycznych, ale i także brutalnych środków komunikacji z protestującymi w grze nie jest łatwą tematyką. Gra przyciągnęła uwagę aktywistów, którzy nawiązywali do sytuacji przedstawionej w grze, jakoby odzwierciedlała wydarzenia z maja i czerwca 2020 roku.

Jednak żaden z materiałów marketingowych ani promocyjnych Riot Control Simulator nie wydaje się wskazywać na wpływ żadnej ideologii politycznej, a rozgrywka ma toczyć się w różnorodnych, niepowiązanych ze sobą scenariuszach.

Premiera na PC zaplanowana jest na 2022 rok. Edycja na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X planowana jest na 2023 rok.

portal technolofgiczny
Nowinki technologiczne, branża IT, smartfony, komputery, programy czy media społecznościowe to Twoje hobby? Czytasz, analizujesz, chcesz wiedzieć więcej. Podpowiemy Ci, co ciekawego pojawiło się ostatnio na rynku, na co warto zwrócić uwagę, co kupić. Przekazujemy Ci rzetelną wiedzę.

Najnowsze

Sprzęt

Sprzęt elektroniczny to kategoria przedmiotów, które bardzo szybko się starzeją. Rozwój technologii sprawia, że z roku na rok oferowane są nowe rozwiązania, parametrami znacznie...

Gaming

Jeszcze do niedawna ci, którzy nie posiadali odpowiedniego sprzętu, aby móc zagrać w daną produkcję, zmuszeni byli do wymiany podzespołów w swoim komputerze. Czasy...

Sprzęt

Rodzajów myszek odpowiednich dla graczy jest bardzo wiele. To, jaka będzie najbardziej odpowiednia zależy nie tylko od doświadczenia gracza oraz gier, w które gra...

Polecane

Nowinki technologiczne, branża IT, smartfony, komputery, programy czy media społecznościowe to Twoje hobby? Czytasz, analizujesz, chcesz wiedzieć więcej. Podpowiemy Ci, co ciekawego pojawiło się ostatnio na rynku, na co warto zwrócić uwagę, co kupić. Przekazujemy Ci rzetelną wiedzę | oclab.pl © 2021