Riot Control Simulator. Polska gra o tłumieniu zamieszek wychodzi na światło dzienne

Corpix Games, Games Box S.A. i Ultimate Games S.A. zaprezentowały swój nowy projekt Riot Control Simulator, w którym gracze muszą przejąć kontrolę nad tłumami agresywnych demonstrantów. Wydawca informuje, że w grze pojawią się liczne scenariusze zamieszek w miastach na całym świecie.

Riot Control Simulator. Czyli tłumienie zamieszek na wiele sposobów

Prezes Games Box S.A. Tomasz Supeł powiedział:

Współczesny świat jest pełen niepokojów. Prawie codziennie pojawiają się informacje o protestach w różnych częściach świata. Czasami są to ruchy spontaniczne, ale czasami angażują się także zorganizowane i wyszkolone grupy. W każdym razie jest to duże wyzwanie dla policji i innych służb porządkowych, co chcemy realistycznie przekazać w grze […]”.

Gracze będą musieli radzić sobie z niestabilnymi sytuacjami społecznymi w różnych miastach, podejmować skomplikowane decyzje moralne, czy kierować losami członków różnych służb mundurowych. Specjalistyczne urządzenia i sprzęt, elementy zarządzania i taktycznego przemieszczania oddziałów mają być jednymi z najważniejszych cech Riot Control Simulator.

Riot Control Simulator. Nie obeszło się bez kontrowersji

Dylematy moralne, tłumienie zamieszek, czy używanie dyplomatycznych, ale i także brutalnych środków komunikacji z protestującymi w grze nie jest łatwą tematyką. Gra przyciągnęła uwagę aktywistów, którzy nawiązywali do sytuacji przedstawionej w grze, jakoby odzwierciedlała wydarzenia z maja i czerwca 2020 roku.

Jednak żaden z materiałów marketingowych ani promocyjnych Riot Control Simulator nie wydaje się wskazywać na wpływ żadnej ideologii politycznej, a rozgrywka ma toczyć się w różnorodnych, niepowiązanych ze sobą scenariuszach.

Premiera na PC zaplanowana jest na 2022 rok. Edycja na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X planowana jest na 2023 rok.