Obudowa ultra tower NZXT H630
![Czarna budowa komputera full tower](https://oclab.pl/wp-content/uploads/2020/05/shutterstock_250211755-1.jpg)
Wygląd zewnętrzny obudowy
Jak na obudowę full tower przystało NZXT H630 jest bardzo duża. W przypadku białej wersji elegancko prezentuje się w połączeniu z czarnymi elementami.
![Biała obudowa komputera NZXT H630](https://oclab.pl/wp-content/uploads/2020/01/Obudowa-NZXT-H630-1024x690.png)
Wszystkie fragmenty obudowy zostały wykonane z metalu z wyjątkiem plastikowego frontu. Z przodu osadzone są dwie zewnętrzne zatoki 5,25 cala oraz dioda sygnalizująca pracę dysków. Z lewej strony widać jedynie wycięcia wentylacyjne, a na prawym umieszczone zostały złącza USB, czytnik kart SD oraz przycisk kontrolujący oświetlenie obudowy. Z tyłu standardowo znajdziemy wywietrzniki, miejsce na zasilacz oraz 9 slotów na karty rozszerzeń oświetlonych diodami. Na górze jest przycisk reset i power, który podświetla się, gdy komputer pracuje. Na dole są nóżki i filtry przeciwkurzowe.
Wnętrze obudowy
![Wnętrze obudowy NZXT](https://oclab.pl/wp-content/uploads/2020/01/Wnętrze-obudowy-2.png)
Zdejmując prawy bok dostajemy się do wnętrza NZXT H630. U góry zmieści się chłodnica o długości 360mm, a po demontażu klatek na dyski możemy zamontować ją także z przodu. Na dole także znajduje się miejsce na montaż chłodnicy 240mm bądź wentylatorów. Wiązka kabli zawiera standardowe połączenia w tym USB 3. W dolnej zatoce zostało schowane pudełko z akcesoriami.
Istnieje możliwość wyciągnięcia wszystkich trzech klatek na HDD. Mamy też dwa miejsca do montażu wentylatorów kierunkowych o rozmiarze 120/140 mm.
![Wnętrze obudowy komputera](https://oclab.pl/wp-content/uploads/2020/01/obudowa-wnetrze.png)
Na ułożenie kabli jest dużo miejsca, lecz nie ma ani jednego wycięcia nad płytą główną. Zamontowany jest rozdzielacz wyjść 3-pin do wentylatorów. Niestety nie posiada jakiejkolwiek kontroli obrotów.
Sprytnie zostały umieszczone uchwyty na dyski 2,5 cala za płytą główną, co zmniejsza liczbę kabli które trzeba wrzucić do środka.
Po zdjęciu przedniego i górnego panelu H630 mamy możliwość zamontowania wentylatorów bądź chłodnic. Seryjnie dostajemy jeden wentylator 140mm z tyłu i 200mm z przodu.
Zarówno panel boczny, góra jak i przód obudowy zostały wyłożone matą wygłuszającą o grubości kilku milimetrów.
Możliwości
Obudowa NZXT H630 posiada bardzo wiele możliwości dopasowania jej do swoich potrzeb. Idealnie nadaje się do chłodzenia komputera w całości cieczą. Sprawdzi się także do zestawów chłodzonych powietrzem. Obudowa w zależności od sklepu kosztuje +/- 500 zł. Nie jest to wysoka cena patrząc na to że wraz z obudową dostajemy między innymi maty wygłuszające i modularne klatki HDD.
Zalety
- Maty wygłuszające
- Nieograniczone możliwości montażu chłodzenia wodnego
- Modularne klatki HDD
- System mocowania dysków 2,5 cala
- Dobra wentylacja
- Dobre wykonanie i materiały
- Niewygórowana cena
- Rozdzielacz oferujący podłączenie aż 10 wentylatorów
Wady
- Wentylatory zawsze pracują z maksymalną prędkością
- Brak wycięć na kable nad płytą główną
- Głośne wentylatory
- Brak papierowej instrukcji