League of Legends na telefon – Wild Rift przyciąga graczy mobilnych

League of Legends jest grą wyjątkową. Pomijając już same aspekty techniczne, grywalność, czy fabułę, ta produkcja zrobiła dla branży więcej, niż ktokolwiek mógł żądać. Za sprawą LoL-a (skrót od League of Legends) oczy milionów graczy zwróciły się w stronę gier MOBA, co otworzyło możliwości dla rozwoju całej branży oraz e-sportu. Więcej graczy, więcej inwestorów, a to sprowadza się do nieograniczonych możliwości. Owocem popularności LoL-a jest powstanie League of Legend na telefon.

Czy MOBA na telefon ma sens?

MOBA oznacza Multiplayer Online Battle Arena, jest to specyficzny gatunek gier, który opiera się na wrzuceniu paru graczy na mapę, podzielenia ich na drużyny i wyznaczeniu celu, który będzie oznaczał zwycięstwo. W przypadku LoL-a tym zadaniem jest zniszczenie bazy wroga. Koncepcja bardzo prosta jednak niesamowicie wciągająca. Klasyczna odsłona cieszy graczy już od ponad 10 lat. 

Przeniesienie gry na platformy mobilne wbrew pozorom, wymaga większego nakładu pracy, niż może się wydawać osobie niezaznajomionej z branżą. Nie wystarczy jedynie odwzorowanie, ponieważ gracz mobilny ma inne wymagania, niż gracz PC-towy. Gra mobilna powinna spełniać kilka wymogów. Po pierwsze, sterowanie musi być proste, telefony nie umożliwiają wykonywania tak precyzyjnych ruchów jak myszka. Po drugie, gry nie mogą trwać zbyt długo, aplikacje mobilne mają pozwolić graczowi zabić czas podczas oczekiwania lub podróży. Trzecim wymogiem jest czas oczekiwania na grę, im krótszy, tym lepiej.

Co otrzymujemy od League of Legends mobile apk?

Gracz decydujący się na rozgrywkę w Wild Rift otrzymuje dostęp do około 40 bohaterów na ten moment, a liczba ta na pewno będzie się zwiększać wraz z popularnością tytułu. Mecz rozgrywa się pomiędzy dwoma drużynami, każdy zespół liczy sobie 5 postaci. Kluczem do zwycięstwa jest skomponowanie odpowiedniej drużyny oraz współpraca podczas rozgrywki. Chociaż jest to gra zespołowa, to nie brak tu miejsca dla indywidualisty, który będzie chciał samodzielnie przybliżyć drużynę do zwycięstwa. Każdy gracz rozwija swoją postać samodzielnie, doświadczenie i złoto zdobywamy wyłącznie dla swojego bohatera. Umożliwia to sytuację, w której jedne gracz posiada przewagę kilku poziomów oraz przedmiotów nad przeciwnikiem lub sprzymierzeńcem. 

Powstanie League of Legends na telefon to świetna informacja dla gracza mobilnego. Świat gry zachęca dynamiczną rozgrywką oraz odświeżoną mechaniką. Korzystając z League of Legends mobile apk gracz ma możliwość rywalizacji z innymi niezależnie od tego gdzie się obecnie znajduje.