Cyberpunk 2077 – kiedy możemy spodziewać się pierwszego DLC?

Od premiery długo wyczekiwanej produkcji studia CD Project Red minęło już dobre kilka miesięcy, które niewątpliwie upłynęły nam pod znakiem naprawy błędów i niedoskonałości pierwotnej wersji gry. Tym samym, po opadnięciu kurzu związanego z początkowym fiaskiem - na horyzoncie pojawiają się pierwsze doniesienia odnośnie wprowadzenia nowego DLC. Kiedy to nastąpi?

Kiedy pojawi się pierwsze DLC?

Po ponad 4 miesiącach od premiery, ulice Night City wieją pustką – produkcja Cyberpunk 2077 zaliczyła bowiem blisko 98% spadek aktywności graczy, względem początkowych wartości. Niemniej jednak, wprowadzenie pierwszego DLC może być kluczowe dla studia CD Project Red, aby na nowo ożywić ich grę. Co ciekawe, może się to wydarzyć szybciej niż sądzimy. 

Wraz z aktualizacją 1.2 do plików gry dołączyło bowiem mnóstwo linijek kodu sugerujących pojawienie się nowej treści już w najbliższym czasie. Zgadzałoby się to również z pogłoskami płynącymi od samego studia, które od dawna planowało premierę nowego dodatku na drugi kwartał 2021 roku. 

Jaki będzie format nowego dodatku?

Wielką niewiadomą pozostaje nadal sam format pierwszego DLC do gry Cyberpunk 2077. Wstępne informacje donoszą bowiem o możliwości wprowadzenia 3 płatnych DLC oraz blisko 10 mniejszych, zupełnie za darmo. Możemy się zatem spodziewać podobnej sytuacji jak w przypadku gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wówczas otrzymaliśmy 2 fabularne DLC, które były wypełnione po brzegi treścią oraz kilka mniejszych misji pobocznych. Jak będzie tym razem? Pozostaje nam jeszcze chwilę poczekać i liczyć na to, że tym razem studio nas nie zawiedzie, a same dodatki sprawią że na nowo pokochamy ich produkcję, która wbrew pozorom jest na naprawdę wysokim poziomie.