Analizatory obciążenia mikrobiologicznego – profesjonalne badanie jakości wody

Analizatory obciążenia mikrobiologicznego pozwalają w precyzyjny sposób określić zanieczyszczenia mikrobiologiczne wody, dzięki czemu możliwe jest usprawnienie przebiegu procesów uzdatniania wody w różnych sektorach gospodarki.

Precyzyjne analizatory obciążenia mikrobiologicznego ColiMinder w ofercie ITS Science

Analizatory obciążenia mikrobiologicznego dostępne w aktualnym asortymencie ITS Science to niezawodne, niezwykle precyzyjne i proste w obsłudze urządzenia austriackiej firmy Vienna Water Monitoring Solutions, która należy do ścisłej czołówki producentów innowacyjnej aparatury pomiarowej umożliwiającej automatyczne badanie jakości wody. Analizatory ColiMinder pozwalają uzyskać dokładne, wiarygodne wyniki na temat jakości mikrobiologicznej badanej próbki zaledwie w 15 minut, co znacząco zwiększa wydajność i bezpieczeństwo procesów uzdatniania wody, a także sieci dystrybucyjnych.

Badanie mikrobiologiczne wody – korzyści zastosowania analizatorów ColiMinder

Poza automatyzacją procesu analizy oraz znacznym skróceniem czasu potrzebnego na badanie jakości wody, analizatory obciążenia mikrobiologicznego ColiMinder oferują także następujące korzyści:

  • automatyczne czyszczenie i kalibracja po pomiarze,
  • wizualizacja danych online,
  • możliwość wykonania do 54 pomiarów na dobę (w trybie specjalnym ta liczba zwiększa się do 80!),
  • czynności serwisowe są wymagane dopiero po wykonaniu około 1000 pomiarów, co przekłada się na wymierne oszczędności.
analizator obciążenia mikrobiologicznego

Badanie jakości wody – w jakich branżach wykonuje się je najczęściej?

Wszechstronność, niezawodność i precyzja analizatorów ColiMinder sprawiają, że są one wykorzystywane do przeprowadzania pomiarów jakości wody w szerokiej gamie branż na całym świecie. Przy pomocy urządzeń ColiMinder badana jest m.in:

  • woda oczyszczona,
  • woda pitna,
  • woda przemysłowa,
  • wody powierzchniowe,
  • ścieki.

Analizatory obciążenia mikrobiologicznego ColiMinder wykorzystuje się także w produkcji żywności i napojów, wykrywaniu zanieczyszczeń bakterią E.coli czy badaniu integralności membran.

ITS Science – profesjonalne wyposażenie laboratoriów

ITS Science jest polską firmą, która od 20 lat dostarcza najwyższej klasy rozwiązania techniczne, aparaturę pomiarową i wyposażenie laboratoriów, usprawniając i ułatwiając pracę w placówkach badawczych. Firma dostarcza podmiotom z branży farmaceutycznej i biotechnologicznej najnowocześniejsze technologie i niezawodne urządzenia do pracy na produkcji i w laboratoriach oraz w pomieszczeniach czystych.

Poza dystrybucją aparatury analitycznej i sprzętu laboratoryjnego ITS Science projektuje i produkuje na zamówienie komory rękawicowe, izolatory i inne specjalistyczne urządzenia zgodnie ze specyfikacją klienta. Usługi instalacyjne, serwisowe i kalibracyjne są w ITS Science dostępne dla wszystkich oferowanych urządzeń. Z pełną ofertą ITS Science w zakresie analizatorów obciążenia mikrobiologicznego oraz profesjonalnego wyposażenia laboratoriów i placówek badawczych można zapoznać się bezpośrednio na stronie firmy pod adresem https://www.itsscience.pl/produkty/analizatory-obciazenia-mikrobiologicznego.html