Jaki laptop do 3000? – zobacz 3 najlepsze propozycje

Laptop do 3000 zagwarantuje wygodną pracę oraz będzie uniwersalnym nośnikiem danych, np. podczas podróży. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które będą idealnym sprzętem do pracy zdalnej. Dzięki nim korzystanie z przenośnego komputera będzie nie tylko wydajne, ale również komfortowe. Jaki laptop do 3000 wybrać? Na co zwracać uwagę?

Dobry laptop do 3000 – na co szczególnie zwracać uwagę? 

Kwota 3000 zł to optymalna suma, za którą można nabyć wysokiej jakości sprzęt, który sprawdzi się szczególnie podczas prac biurowych. Podczas wyboru optymalnego urządzenia, warto zwrócić szczególną uwagę na wymienione punkty:

– jakość wykonania i podzespołów. Za kwotę 3000 złotych możemy nabyć urządzenie z wytrzymałą obudową z aluminium, bądź tworzywa sztucznego. 

 procesor. Dysponując wspomnianym budżetem, możliwy jest wybór pomiędzy Intel Core i3 lub Core i5 z kilkoma rdzeniami i wysokim taktowaniem. 

– wydajna pamięć RAM. Za tę kwotę można otrzymać nie tylko dobry procesor, ale również wydajną pamięć RAM, która sprawi, że użytkowanie sprzętu będzie bardzo satysfakcjonujące. 

Zobacz na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru laptopa: https://myourlife.pl/technologie/zanim-kupisz-laptop-na-jakie-parametry-warto-zwrocic-uwage/

Jaki laptop do 3000? 

Laptop do 3000 złotych sprawdzi się jako prosty, przenośny asystent. W tym przedziale cenowym znajdzie się również idealny sprzęt dla studenta. Sprzęt umożliwi bezproblemowe odtwarzanie filmów, słuchania muzyki oraz uczestniczenie w telekonferencjach na najpopularniejszych komunikatorach biznesowych. W zależności od indywidualnych preferencji, w tym przedziale cenowym znaleźć można zarówno komputery przenośne z większym, jak i z mniejszym wyświetlaczem. Oto trzy propozycje, które posiadają najlepszy stosunek jakości do ceny: 

1). Huawei MateBook D14 – jedna z najlepszych propozycji na rynku. Dobry procesor Ryzen 5 oraz zintegrowana grafika Vega 8 sprawią, że laptop będzie idealny do home office i dla freenlancerów. Wysokiej jakości aluminiowa obudowa, 8 GB RAM i SSD PCIe o pojemności 512 GB powodują, że stosunek jakości do ceny jest bardzo pozytywny. 

2). Lenovo Ideapad 3-15IIL – modele marki Lenovo znane są jako ekonomiczne, ale wytrzymałe rozwiązania. Podobnie jest z tym laptopem – wzmocniony procesor Intel Core i5, 8 GB RAM oraz szybki SSD PCIe sprawią, że jest to idealne rozwiązanie do pracy biurowej, również tej wykonywanej z domu.

3). Asus A509JA-BQ287T. Propozycja firmy Asus z procesorem Intel Core i5-1035G oraz pamięcią RAM DDR4 o wielkości 8 GB. Jednakże największą zaletą tego modelu jest wysokiej jakości karta graficzna, która sprawia, że czynności graficzne oraz oglądanie filmów nabiorą zupełnie nowej jakości.