Jak określić liczbę potrzebnych przenośnych toalet?

Wynajęcie przenośnej toalety to podstawowa czynność przy obsłudze większości eventów plenerowych, gdzie dostęp do stałej infrastruktury sanitarnej pozostaje mocno ograniczony lub niemożliwy. Organizatorzy imprez masowych mają prawny obowiązek zapewnienia uczestnikom higienicznych warunków. Podobna sytuacja ma miejsce na placach budowy, gdzie obecność toalety dla pracowników wynika z przepisów prawa pracy. Jak jednak oszacować zakres zamówienia na toalety mobilne, które chcemy dostarczyć na miejsce? Ile urządzeń będzie nam potrzebnych? Jak dostosować zamówienie, aby liczba toalet odzwierciedlała faktyczne zapotrzebowanie?

Toalety przenośne Lublin – w ile urządzeń należy się zaopatrzyć?

Istnieje kilka wytycznych, które mogą pomóc w odpowiedzi na to pytanie. Pierwsza metoda szacowania skali zamówienia polega na osobnej analizie każdego czynnika wpływającego na intensywność użytkowania toalet. Oprócz tak oczywistego parametru jak liczba osób przebywających na danym terenie warto wziąć pod uwagę również rozległość obszaru, porę roku czy charakterystykę lokalizacji. Wbrew pozorom, place budowy w dużych miastach mogą zajmować całkiem sporą przestrzeń. Nawet jeśli pozwala na to liczba robotników na zmianie, warto zapewnić większą liczbę toalet, co przełoży się na skrócenie czasu przebywania poza stanowiskiem pracy. Częstotliwość opróżniania w dużej mierze wynika z sezonowości. O ile w zimie możemy rozważyć ograniczenie liczby toalet mobilnych, o tyle warunki letnie wymagają przeciwnego podejścia. Wysoka intensywność pracy generuje wzmożony ruch pracowników. Nie będzie wówczas przesadą dostarczenie 1 toalety na każde 10 osób obecne na zmianie. 

Nieco inny przelicznik należy zastosować dla imprez organizowanych na świeżym powietrzu. Powszechnie przyjętym standardem będzie tutaj zagwarantowanie jednej toalety na każde 50 osób. Przy liczbie uczestników przekraczającej 500 osób możemy nieco zmniejszyć te proporcje, dostarczając jedną kabinę na każde 100 osób z zastrzeżeniem, że czyszczenie i serwis toalety będzie się odbywał każdego dnia.

Organizatorzy plenerowych eventów muszą mieć świadomość, że rygorystyczna optymalizacja kosztów rzadko kiedy przynosi spodziewane efekty. Dlatego zdecydowanie zalecamy przewymiarowanie zamówienia o około 10% w stosunku do oczekiwanego zapotrzebowania. Taki bufor bezpieczeństwa okaże się niezastąpiony w przypadku awarii lub zapełnienia jednej z toalet.

Mobilne toalety Gdańsk – kompleksowe oferta Śmieci.eu

Ostateczna decyzja o zakresie usługi najmu powinna bazować na rekomendacjach specjalistów. Samodzielne wyliczenia stanowią dobry punkt wyjścia, jednak dobrze jest wesprzeć je rozmową z ekspertami firmy wynajmującej toalety przenośne Lublin, Warszawa, Kraków, Gdańsk i inne większe miasta w Polsce zostały objęte ofertą firmy Śmieci.eu. Kompleksowy wynajem toalety Gdańsk wraz z innymi miastami uznaje za fundamentalną usługę dla deweloperów i organizatorów imprez zewnętrznych, dzięki której uczestnicy zyskają wymagany poziom higieny i komfortu. Szczegóły o ofercie dedykowanej konkretnym miastom znajdziesz pod adresem https://smieci.eu/oferta/wynajem-toalet/gdansk/ lub https://smieci.eu/oferta/wynajem-toalet/lublin/.