iPhone – wymiana i konserwacja baterii

Jeżeli Twój iPhone działa gorzej niż dotychczas to prawdopodobnie spadła szybkość i wydajność obsługi aplikacji. Przyczyną takiego stanu może być niska żywotność baterii – jeśli wynosi ona ok. 80%, zaczynają się powyższe problemy. Czas działania telefonu bez ładowania baterii jest w takim przypadku bardzo krótki, a wszystkie aplikacje i procesy niezbędne do poprawnego działania telefonu ulegają spowolnieniu. Rozwiązaniem problemu zwykle jest wymiana baterii iPhone, gdyż nowy moduł przywróci smartfonowi pełną funkcjonalność.

Jak długo wytrzymuje bateria w iPhone?

Bateria iPhone ulega zużyciu po ok. 2-3 latach. Pełne ładowanie baterii jest możliwe w granicach 500-700 razy. Potem bateria traci zdolność ładowania do pełna i moc urządzenia naturalnie spada. Każdy posiadacz iPhone może własnoręcznie sprawdzić poziom zużycia baterii w swoim telefonie.

Standardowy czas pracy telefonu Apple to ok. 12 godzin przy ograniczonym użytkowaniu, a intensywniejsze korzystanie ze sprzętu (np. poprzez granie w gry czy oglądanie filmów) powoduje jego skrócenie.

Jakie baterie stosuje się w telefonach Apple?

Apple instaluje w iPhone baterie litowo-jonowe, które obecnie są najlepsze zarówno pod względem jakościowym, jak i technologicznym. Ich pojemność pozwala obsłużyć liczne procesy przetwarzane przez telefon. Dodatkowym ich atutem jest lekkość, dzięki której telefon może zachować smukły kształt.

Skąd wiemy, że należy wymienić baterię w iPhone?

Zużyta bateria powoduje, że telefon rozładowuje się bardzo szybko, a po naładowaniu nie włącza się od razu. Można zaobserwować także samoistne wyłączanie się aparatu, przy zmianach temperatury. Innym objawem jest mocne nagrzewanie telefonu oraz „puchnięcie” baterii, która wypycha klapkę obudowy. Takie objawy mogą skutkować uszkodzeniem urządzenia – po ich wystąpieniu niezwłocznie powinna nastąpić wymiana baterii iPhone.

Zamiennik czy bateria oryginalna?

Oryginalne części, także baterie kupimy jedynie w autoryzowanym sklepie Apple. Czasami można skorzystać z zamienników (np. w przypadku starszych telefonów), ale tylko specjalista z autoryzowanego serwisu może dobrać właściwy zamiennik dla danego modelu.

Jak prawidłowo wymienić baterię?

Jeśli telefon wykazuje wspomniane „objawy”, to wymiana baterii powinna być natychmiastową decyzją. W tym celu najlepiej udać się do autoryzowanego serwisu Apple, gdzie zostanie dokonana profesjonalna wymiana. Samodzielna wymiana baterii nie jest wskazana, gdyż może doprowadzić do trwałego uszkodzenia podzespołów.

Ile kosztuje wymiana baterii?

Serwis Apple Warszawa oferuje wymianę baterii oraz inne naprawy w korzystnych cenach – np. sama wymiana baterii iPhone kosztuje zwykle od 200 do 300 zł. Wprawdzie w wypadku starszych modeli koszt usługi może przewyższać wartość samego telefonu, jednak samodzielna wymiana baterii wiąże się z ryzykiem nieodwracalnego uszkodzenia telefonu.

Jak prawidłowo zadbać o baterię w telefonie marki Apple?

Sprawnie działający telefon, posiadający poziom wskaźnika wydajności baterii powyżej 80%, umożliwia swobodne korzystanie ze wszystkich aplikacji. Użytkownik powinien dbać o baterię, aby służyła mu jak najdłużej, poprzez rozpoczęcie ładowania przed pełnym rozładowaniem telefonu. Nie wolno ładować iPhone, jeśli bateria ma ponad 40%. Zalecane jest też wyłączenie nieużywanych funkcji oraz unikanie skrajnych temperatur – nie należy wystawiać telefonu na przegrzanie czy przemarznięcie. Na szczęście nie ma problemu z przeładowaniem baterii – iPhone może być podłączony do ładowarki nawet przez całą noc.

Gdzie możesz bezpiecznie naprawić swojego iPhone?

W każdym mieście jest zazwyczaj kilka miejsc, w których naprawiane są telefony marki Apple. Każdy renomowany serwis Apple Warszawa zapewnia szeroki wariant napraw w korzystnych cenach. Klient może być pewny wysokiego standardu usług, świadczonych przez wykwalifikowanych specjalistów, gotowych do naprawy praktycznie każdej usterki – od wymiany szybki do zmiany baterii.