napisany przez: Bartosz Figura / Relacje

Premierowy pokaz Batman Arkham City i technologii NVIDIA 3D Vision 2

W mikołajkowy wtorek, 6 grudnia, redakcja OCLab miała okazję uczestniczyć w konferencji organizowanej wspólnie przez firmy NVIDIA i Cenega, polskiego wydawcę gry Batman: Arkham City. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie jednocześnie najnowszego tytułu (który ma dużą szansę na tytuł gry roku, gdyż zbiera oceny jeszcze lepsze niż Batman: Arkham Asylum!). Była to też niepowtarzalna okazja do własnoręcznego sprawdzenia „na żywo” działania technologii 3D Vision 2 o której pisaliśmy tutaj. W jej skład wchodzą nowe, większe okulary oraz monitory z obsługą technologii Lightboost.

Okulary 3D Vision 2

ASUS VG278 zgodny z certyfikatem 3D LightBoost firmy NVIDIA

Zapytacie czemu mówimy tylko o Batmanie? Otóż jest to pierwsza na rynku gra, która została napisana niejako pod kątem używania 3D Vision 2 – trójwymiarowe jest już początkowe, ruchome logo i wszystko, co w grze znajdziemy, łącznie z przerywnikami filmowymi! Przyznać jednak trzeba, że czasem efekty są tak, nomen omen, głębokie, że nawet osoby „odporne” na działanie 3D mogą mieć problem ze skupieniem wzroku na odpowiednim planie. Po zdjęciu okularów widać, jak bardzo „przesunięte” są obrazy – zazwyczaj są to kwestie kilku milimetrów, tu wręcz mamy dwa osobne obiekty/postacie. Premierowy pokaz Batman Arkham City i technologii NVIDIA 3D Vision 2 Premierowy pokaz Batman Arkham City i technologii NVIDIA 3D Vision 2 Po pokazie odbył się też mini-turniej – na przygotowanej planszy (w nieznanym nam trybie) rolą uczestników było sterowanie Batmanem w ten sposób, aby w jak najbardziej efektowny i „punktogenny” sposób pokonał wszystkich wrogów. Premierowy pokaz Batman Arkham City i technologii NVIDIA 3D Vision 2 Na początku przekroczenie granicy 5000-6000 punktów wydawało się niemożliwością, a właśnie od 6000 gra przyznawała graczowi 3 miejsce (drugie od 12000, zaś aż 24000 do pierwszego!). Dość jednak powiedzieć, że rozgrywki zakończyły się wynikiem trochę ponad 16000 punktów, miejsce drugie od pierwszego dzieliło 10 punktów (dziesięć!) zaś ekipa OCLab zajęła zaszczytne, 3 miejsce (ponad 14000 punktów, jednak z dużą przewagą nad miejscem 4.). Nie wiedzieć czemu jednak – na zdjęciach zachowano tylko pierwszą dwójkę :) Premierowy pokaz Batman Arkham City i technologii NVIDIA 3D Vision 2 Premierowy pokaz Batman Arkham City i technologii NVIDIA 3D Vision 2 Za zajęcie 2. miejsca kolegę nagrodzono unikalną, limitowaną i numerowaną figurką Batmana oraz najnowszą częścią gry, zaś zwycięzca poszedł do domu z nowiutką kartą graficzną GTX 560 Ti DirectCU od Asusa (który był partnerem konferencji). Oczywiście nie mogło też zabraknąć klimatycznych postaci z gry: Premierowy pokaz Batman Arkham City i technologii NVIDIA 3D Vision 2 Premierowy pokaz Batman Arkham City i technologii NVIDIA 3D Vision 2 Premierowy pokaz Batman Arkham City i technologii NVIDIA 3D Vision 2 Firmie NVIDIA dziękujemy za zaproszenie na konferencję, zaś Wam chcemy zakomunikować, że prawdopodobnie już wkrótce opiszemy dla Was najnowszego Batmana i to jeszcze w 3D (Vision 2)!

1 Komentarz

  1. Bartosz Kotlewski pisze:

    Gra jest na pewno lepsza od poprzedniej części, gram w obecną, grałem w poprzednią więc mam porównanie, jedyne co wkurza to że na kartach AMD nie uruchomimy gry z PhysX, a szkoda bo gra wygląda jeszcze lepiej.

    Nieznany tryb ?
    Właśnie cała zabawa zaczyna się dopiero po ukończeniu głównej fabuły ;), a jest sporo tego,nie mniej ciekawa relacja. Sam jestem ciekaw jak gra się prezentuje w 3D.

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.