napisany przez: Tomasz Hamera / Poradniki

Rzut oka na Windows Live Essentials 2011

« PoprzedniaNastępna »

Wstęp

Jak wszyscy wiemy, gigant z Redmont zawsze dążył do tego by ułatwić interakcję z systemem operacyjnym i jego oprogramowaniem. Do systemu Windows dodawanych jest coraz więcej funkcji i programów, które mają za zadanie wprowadzić użytkownika w wirtualny świat „okienek”. Wraz z systemem Windows Vista światło dzienne ujrzało zarówno nowe jądro tegoż systemu jak i usługi pomagające „odnaleźć się” w nowym środowisku. Jedną z owych usług jest Windows Live Essentials, czyli Programy Windows Live. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć zasadę działania tego pakietu, bo tak na prawdę pomimo, że jest on dostępny na wyciągnięcie ręki praktycznie nikt z niego nie korzysta, a uwierzcie nam – warto. Zapraszamy!

Spis oprogramowania

Powyższy pakiet zawiera w sobie kilka przydatnych programów, dzięki którym np. możemy efektywniej zarządzać swoim kontem mailowym, blogiem, kontami na portalach społecznościowych itp. Dodatkowo zawiera w sobie oprogramowanie do tworzenia amatorskich filmów wideo, edycji obrazów czy też narzędzie kontroli rodzicielskiej. Pełny skład usługi Windows Live Essentials znajduje się poniżej:
  • Bezpieczeństwo rodzinne usługi Windows Live
  • Edytor w usłudze Windows Live
  • Galeria fotografii w usłudze Windows Live
  • Poczta usługi Windows Live
  • Windows Live Mesh
  • Windows Live Messanger
  • Windows Live Movie Maker

Instalacja pakietu

Instalacja jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Pierwszym krokiem jest pobranie aktualizacji do systemu poprzez Windows Update i instalacja ich. Oczywiście można pobrać instalator bezpośrednio ze strony Microsoftu. Teraz powinno pojawić się nam takie okno: Instalacja pakietu Programy Windows Live 2011 Jeżeli nie chcemy całego pakietu, a jedynie pojedyncza usługę, z okna wybieramy drugi wariant. Instalacja pakietu Programy Windows Live 2011 Po wybraniu usług klikamy na przycisk „Zainstaluj”, co spowoduje ukazanie się poniższego okienka: Instalacja pakietu Programy Windows Live 2011 Natomiast po zakończeniu, pożegna nas taki widok:
« PoprzedniaNastępna »

Komentowanie zablokowane.