napisany przez: wonsky / Poradniki

Tworzenie obrazu i kopii dysku oraz partycji w Norton Ghost

« PoprzedniaNastępna »

Klonowanie partycji

Klonowanie partycji polega na tym samym co utworzenie obrazu i przywróceniu go, z tą różnicą iż jest to wykonywane w czasie rzeczywistym z pominięciem tworzenia obrazu, dane kopiowane są bezpośrednio z partycji na partycję. Dysk docelowy musi być zainicjowany! Jeżeli nie zainicjujemy dysku to nie będzie można wybrać go jako miejsce docelowe. Partycje nie muszą być utworzone. Inicjacja polega na wybraniu typu tablicy dysku pomiędzy MBR a GUID. Zacznijmy więc pracę z programem. 1. Uruchamiamy program Norton Ghost. 2. Ze znanego już nam głównego menu wybieramy Local > Partition > To partition.

Norton Ghost

3. Wybieramy dysk źródłowy, a następnie partycję, którą zamierzamy skopiować.

Norton Ghost Norton Ghost

4. W kolejnym kroku wybieramy dysk źródłowy, u nas jest to dysk 3 o rozmiarze 4 0GB. Po kliknięciu OK mamy możliwość utworzenia partycji, gdyż nasz dysk nie posiada ani jednej. W polu size ustalamy w MB rozmiar naszej partycji, przykładowo 14000 co daje ~ 13,67 GB. Klikamy OK aby przejść do następnego kroku.

Norton Ghost

5. Tutaj pojawia się pytanie czy chcemy kontynuować kopiowanie partycji bez kompresji, gdyż nie tworzymy obrazu. Klikamy Yes aby potwierdzić i czekamy na zakończenie procesu klonowania.

Norton Ghost

6. Grzecznie czekamy na zakończenie procesu kopiowania partycji. Po pomyślnym skopiowaniu otrzymamy komunikat Clone Completed Successfully, możemy kliknąć Continue aby kontynuować pracę z programem, bądź Reset Computer aby ponownie uruchomić komputer i np. uruchomić system operacyjny z partycji na którą został skopiowany.

Norton Ghost

Za pomocą programu Acronis Disk Director Suite znajdującego się na naszym niezbędniku możemy podejrzeć jak Ghost utworzył i sklonował partycję.

Norton Ghost

« PoprzedniaNastępna »

2 Komentarzy

  1. Anonim pisze:

    [...] [...]