napisany przez: wonsky / Poradniki

Tworzenie obrazu i kopii dysku oraz partycji w Norton Ghost

« PoprzedniaNastępna »

Tworzenie obrazu dysku

Czasami, gdy mamy dużo partycji na dysku i nie chcemy tworzyć obrazu każdej partycji z osobna, z pomocą przychodzi nam opcja tworzenia obrazu dysku. Taki gotowy obraz możemy później przywrócić albo przenieść na inny dysk. Jeżeli docelowy HDD będzie różnił się rozmiarem od źródłowego, podczas przywracania Norton Ghost ustali rozmiary partycji według proporcji tablicy dysku źródłowego, które możemy przed rozpoczęciem przywracania zmienić według upodobań. 1. Otwieramy Norton Ghost tak samo jak w przypadku tworzenia obrazu partycji. 2. Z głównego menu przechodzimy do Local > Disk >:
  • To Disk – opcja ta pozwala bezpośrednio sklonować cały dysk twardy na inny dysk
  • To Image – zapisze obraz naszego dysku do pliku
  • From Image – pozwala przywrócić dysk z obrazu

Norton Ghost

Wybieramy To Image i przechodzimy dalej. 3. Dalej postępujemy tak samo jak w przypadku tworzenia obrazu partycji, wybieramy dysk źródłowy, klikamy OK i wyświetla nam się okno docelowego miejsca obrazu z pominięciem wyboru partycji, gdyż robimy obraz całego dysku.

Norton Ghost Norton Ghost

Wypełniamy potrzebne dane i klikamy Save, następnie wybieramy rodzaj kompresji i potwierdzamy chęć utworzenia obrazu przyciskiem Yes.

Norton Ghost Norton Ghost

Czekamy na zakończenie procesu tworzenia obrazu, potwierdzonego komunikatem Image Creation Completed Successfully. Opcjonalnie możemy sprawdzić poprawność utworzonego obrazu.
« PoprzedniaNastępna »

2 Komentarzy

  1. Anonim pisze:

    [...] [...]