napisany przez: Xtreme Addict / Overclocking

Raport z OC cz. XI – 4-Way… Meet this challenge

« PoprzedniaNastępna »

4-Way. Akt III

Wydawać by się mogło, że wystarczy tylko założyć poty na karty graficzne i zacząć zalewać. Nic bardziej mylnego – jak na ironię dużo sprzętu w międzyczasie poprostu się zepsuło, ale nie ma tego dobrego co by na dobre nie wyszło ;). Z pomocą przyszło parę firm, w tym największe zasługi miał ASUS, Intel oraz Antec.

Raport z OC cz. XI Raport z OC cz. XI

No i najważniejsze – udało się znaleźć porządnego Gulftowna. Tym razem i7 990X w wersji inżynieryjnej – to tylko próbka jego możliwości :).

Raport z OC cz. XI

Cała platforma ostatecznie kształtowała się następująco: Ponadto procesor jak i karty były chłodzone ciekłym azotem, poty – Kingpin F1 Extreme Edition oraz 4x slimpot by duniek. Do nowości można zaliczyć pastę EVGA Frostbite, projektowaną do podkręcania przy użyciu LN2. Tym razem wszystkie karty graficzne były takie same. Zostały również w pełni zmodowane, by uzyskać jak najwyższe taktowania. Co więcej, znowu nadeszła kolejna zmiana w zasilaczach, gdyż stary wysłużony Quattro 1200 W uległ awarii i Antec przysłał do kompletu drugiego HCP. Pozostało tylko wszystko poskładać i zalać.

Raport z OC cz. XI

Jako, że fabrycznie chłodzone GTX 580 DirectCU II nie mieszczą się razem, gdyż zajmują po 3 sloty zamiast po 2, musiałem najpierw testować na suchych kontenerach dodatkowo schładzając karty nawiewem. Bez azotu potki wytrzymywały pełne przejście 3DMarka Vantage bądź 3DMarka 11.

Raport z OC cz. XI Raport z OC cz. XI

Raport z OC cz. XI Raport z OC cz. XI

Raport z OC cz. XI

« PoprzedniaNastępna »
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.