napisany przez: tomekk600 / Overclocking

Raport z OC cz. VII – ekstremalne testy 3D na Sandy Bridge

« PoprzedniaNastępna »

Podsumowanie

Przeprowadzenie wszystkich testów trwało… długo. Patrząc na ogół, ciężko wyciągnąć wnioski. Z pewnością możemy stwierdzić że Sandy Bridge to bardzo wydajne procesory, które jak najbardziej są idealną platformą do testów 3D. Ustawienia finalne procesora zarówno dla chłodzenia powietrzem jak i agregatem są stabilne prawie jednakowo dla wszystkich benchmarków – czy to w pełni obciążającego procesor Vantage’a czy korzystającego tylko z jednego wątku 3DMark 2001. Rzadko zdarzało się by platforma traciła stabilność. Można więc było na spokojnie zająć się testami 3D. Oczywiście niektórzy powiedzą, że co to za benching, w którym połowa podzespołów jest zawsze stabilna. Nie jest to jednak platforma na której można bić rekordy świata we wszystkich 3DMark’ach korzystając z najwydajniejszych kart graficznych. W Vantage’u czy 3DM 05/06 nadal bezkompromisowo króluje Gulftown. Tylko ile Gulftownów musi przejść przez nasze ręce, by trafił się ten odpowiedni? Ile razy większy jest koszt takiego przedsięwzięcia? W przypadku Sandy potencjał procesorów jest bardzo podobny, a cena jak na high end stosunkowo niewielka. I głównie te czynniki decydują o ich popularności wśród szerokiego grona overclockerów. Sandy świetnie nadaje się do 3DMark’a 2001 oraz do benchmarków, które w mniejszym stopniu korzystają z zasobów procesora jak np 3DMark 2003 czy Unigine Haven.

Raport z OC cz. VII

Podziękowania za udostępnienie najlepszych podzespołów do ekstremalnego overclockingu należą się: – G.Foyle (znany polski overclocker z Team PCLab) oraz w kolejności alfabetycznej:

ASUS logo G Skill - logo INTEL logo

MSI logo VERTEX 3D logo Skomentuj na Forum!

« PoprzedniaNastępna »

1 Komentarz

  1. [...] Zapraszamy do lektury na portalu OCLab.pl ! Skocz na górę Kategoria: ArtykułyTagi: 2500k, 3DI OCL, Asus p8p67, azot, Deluxe, extreme overclocking, Gigabyte, HD5870, HD6870, HD6970, Lightning, ln2, Msi GTX 480, P67A-UD4, podkręcanie, Sandy Bridge, Vertex 3D  Cancel ReplyKomentuj [...]