napisany przez: tomekk600 / Overclocking

Raport z OC cz. V – procesory Core i3 i i5 spotykają ciekły azot

« PoprzedniaNastępna »

Etap czwarty – i3 550 3 x WR

Na „rozgrzewkę” pod azot został wrzucony dopieszczony wcześniej największym napięciem i5 670. Procesor w parze z płytą Maximus III Formula zmienił swoją tolerancją dla temperatury z -145 do -156°. Zaś na próbkę w pifast płyta nie miała wpływu i w dalszym ciągu procesor liczył ją wolniej niż i3 550. Postanowiliśmy więc pomęczyć go trochę w wprime. 32m policzył na 6,2 ghz. Nie udało nam się jednak zapisać wyniku a procesor zaczynał tracić stabilność. Najlepszym wynikiem okazała się próbka policzona przy drugim podejściu na 6,1ghz, potem było już tylko gorzej. Tak więc pierwszy zdegradowany :)

Raport z OC cz. V Raport z OC cz. V

Pora zająć sie dokładniej procesorem i3 550. Tym razem cold bug przesunął się w drugą stronę. 156-162° w zależności od obciążenia procesora.  Płyta pozwalała osiągnąć większe bclk od pozostałych i tak oto procesor który dotąd mógł pracować z częstotliwością 6,45ghz tylko do walidacji policzył na tym zegarze próbkę w pifast. Wynik poprawiony o prawie 1 sekundę.

Raport z OC cz. V Raport z OC cz. V

SuperPi 1m przebiegło nadzwyczaj wydajnie. Przy zegarze 6,25ghz zbliżyliśmy się do wyniku uzyskanego na i5 661. Niestety na więcej nie pozwoliły dość skąpe juz zasoby azotu ( wprime pożarł zbyt wiele). Próbowaliśmy jeszcze poprawić wynik do momentu, w którym pozostał nam ostatni termos tej bezcennej cieczy. Pora zająć się walidacją.

Raport z OC cz. V Raport z OC cz. V

Największym zegarem jaki zobaczyliśmy było 280 MHz bclk x 24  = 6720 MHz. Wystarczyło tego na naciśnięcie klawisza F7 w programie cpu-z. Wynik i tak nie zdołał zapisać sie dobrze do pliku. Pozostaliśmy więc z wynikiem 6640 MHz ( 276blck). Znowu ograniczyła nas płyta.

Raport z OC cz. V Raport z OC cz. V

« PoprzedniaNastępna »

1 Komentarz