napisany przez: Xtreme Addict / Overclocking

Raport z OC cz. XI – 4-Way… Meet this challenge

Raport z OC cz. XI

Jak to w życiu bywa, początki są zawsze trudne. Historia 4-Way sięga od czasów pierwszych Fermi, czyli GTX 480. Niestety nie dane nam było tego testować pomimo chęci – polskie oddziały producentów nie dostały za wiele sampli, które zresztą dosyć szybko ulegały awarii. Prywatnych kart mieliśmy sporo, ale nigdy nie dysponowaliśmy czterema żywymi kartami jednocześnie. W dodatku, dochodził problem płyty. W rzeczywistości zdolne obsłużyć taką konfigurację są jedynie EVGA 4-way E762 Classified, Gigabyte X58A-UD9 i ASUS SuperComputer P6T6 WS, który niestety jest najstarszy i nieprzystosowany do podkręcania procesorów z rodziny Gulftown na LN2.

napisany przez: Bartosz Figura / Overclocking

Raport z OC cz. X – Khalam i jego OC

Raport z OC cz. X - Khalam i jego OC na GTX 580 i i7 2600K

Ostatnie miesiące spędziłem na przetestowaniu całej masy 2600K (na obecną chwilę ponad 120 sztuk) i albo był to wybitny pech z mojej strony lub inni overclockerzy mają lepszą rękę do selekcjonowania procesorów, ale trafiło mi się zaledwie kilka dobrych egzemplarzy, które były by w stanie działać stabilnie z prędkością co najmniej 5700 MHz. Dlaczego jednak poszukuję tak dobrej i podatnej na podkręcanie sztuki? O tym przekonacie się po lekturze poniższego raportu z mojego OC!

napisany przez: Bartosz Figura / Overclocking

Raport z OC cz. IX – Przygoda XtreamAddict z AMD FX

Raport z OC cz. IX - Przygoda XtreamAddict z AMD FX

Od dłuższego czasu męczyłem, katowałem, zamieniałem się w troglodytę bez krzty sumienia i łaski, gdy miałem podkręcać platformy Intela. Moje alter ego, znane jako Xtreme Addict dążyło do celu po trupach, by osiągnąć jak największy wynik w aplikacjach Futuremarka. Poświęciłem żywot wielu znakomitych osobistości, znanych pod pseudonimami jak Gulftown, Sandy Bridge, Bloomfield, Fermie, Cypress i wielu innych. Czy warto było?
Przeczytajcie wspomnienia XtremaAddicta z podkręcania AMD!

napisany przez: Starbreaker / Overclocking

Raport z OC cz. VIII – Power of AMD

artykuly_raport8_miniat1

Wkrótce premiera nowych procesorów AMD. Chociaż nie znamy jeszcze ich możliwości i wydajności to na rynku już widać płyty główne z podstawką AM3+, wykorzystujące nowe chipsety AMD z serii 900. Różnice między nowymi układami, a starszymi można policzyć na palcach jednej ręki. Oczywiście każdy szanujący się overclocker osobiście sprawdzi dokładnie ich możliwości. Obowiązkiem każdego z nas jest przetestowanie nowych płyt głównych i wyciągnięcie wniosków na temat ich potencjału podkręcania.

napisany przez: tomekk600 / Overclocking

Raport z OC cz. VII – ekstremalne testy 3D na Sandy Bridge

raport_z_oc_cz.IX_log

Sandy Bridge robi kolejny krok w przód. Wcale nie mniejszy niż pojawienie się rodziny Core 2 dla LGA775 czy procesorów Bloomfield z chipsetem X58. A przecież Sandy to nie następca podstawki LGA1366 lecz słabszej 1156 . Ivy Bridge ma być jeszcze wydajniejsze. Same układy mają niesamowitą wydajność zwłaszcza jeżeli chodzi o obliczenia jednowątkowe i świetnie nadają się do testów 3D. Wreszcie możemy z sentymentem porzucić LGA775 i zająć się programem 3DMark 2001 na nowej rozwijającej się, a przede wszystkim dobrze dostępnej platformie. Podobnie jest z innymi 3D testami do których Sandy w zupełności wystarcza pojedynczej karcie graficznej. I temu właśnie poświęcimy uwagę w dzisiejszym raporcie.

napisany przez: qjak / Overclocking

Raport z OC cz. VI – i7 920 i 975EE kontra Gigabyte GA-X58A-UD7 z SS w tle

Gigabyte GA-X58A-UD7 chłodzenie blok 2

W raporcie tym przedstawione zostały moje zmagania z procesorami Core i7 920, oraz Core i7 975 Extreme Edition (wypożyczonemu dzięki uprzejmości firmy Intel) przy wykorzystaniu płyty głównej GA-X58A-UD7 wypożyczonej przez polski oddział Gigabyte.
Jako chłodzenie procesora użyty został układ Single Stage konstrukcji Kamila Grzbiecika. Jako cel postawiłem sobie uzyskanie 5GHz – czy udało mi się go osiągnąć, można przeczytać w relacji.

 [1] [2] >>