napisany przez: Kamil Tulejbicz / Oprogramowanie

Razer łączy graczy z całego świata dzięki Razer Comms

Razer uruchomił otwartą betę aplikacji Razer Comms, zintegrowanego systemu komunikacji dla graczy. Biorąc pod uwagę opinie zebrane od uczestników programu zamkniętych betatestów, aplikacja Razer Comms dla komputerów PC zawiera zintegrowanego klienta VoIP, natychmiastowe przesyłanie wiadomości, a także klienta IRC, umożliwiając graczom z całego świata darmową komunikację między sobą. Razer Comms integruje się z grami, oferując użytkownikom możliwość rozmowy głosowej bądź wymiany wiadomości bez przerwy podczas zabawy. Razer Comms wykorzystuje skomplikowane algorytmy audio i superszybką infrastrukturę serwerów do zapewnienia precyzyjnej i pozbawionej zakłóceń komunikacji bez opóźnień i przerw.

Razer Comms

Aplikacja oferuje zaawansowane funkcje, między innymi redukcję szumów i echa, które są plagą większości dotychczasowych rozwiązań obecnych na rynku. Razer Comms rozpoczęło życie jako wewnętrzny projekt, stworzony przez kilku inżynierów w czasie pracy przeznaczonym na realizację własnych pomysłów – tak zwanym „10 percent passion time”. Po udostępnieniu aplikacji do zamkniętych testów, gracze z całego świata wyrazili ogromne zainteresowanie, w związku z czym Razer Comms został włączony do oficjalnego portfolio firmy z dedykowanym zespołem programistów pracującym nad rozwojem komunikatora.

Razer Comms

Jako gracz czuję się znużony nieustannym przełączaniem między różnymi programami kiedy gram i jednocześnie chcę porozmawiać ze znajomymi i przyjaciółmi – powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel, CEO i dyrektor kreatywny Razer. Dzięki Razer Comms ta udręka wreszcie się zakończy. Łącząc ze sobą graczy z całego świata dzięki uniwersalnej aplikacji dostępnej całkowicie za darmo, Razer Comms jest naszym sposobem na odwdzięczenie się społeczności naszych fanów za wspaniałe wsparcie, jakiego nam udzielają.

Razer zachęca wszystkich użytkowników do przesyłania uwag, które pomogą usprawnić aplikację i zaimplementować nowe funkcje komunikatora Razer Comms. Aby uzyskać więcej informacji, włączając w to metodę przesyłania sugestii, należy wejść na stronę Razer.

Razer Comms

Razer Comms to darmowy komunikator integrujący kilka popularnych rozwiązań służących do porozumiewania się w sieci, oferujący krystalicznie czysty dźwięk podczas komunikacji VoIP, a także możliwość przesyłania wiadomości tekstowych zarówno do pojedynczej osoby, jak i całych grup. Funkcja nakładki na gry i wsparcie dla rozmów w trakcie zabawy umożliwia graczom z całego świata na łączenie się przyjaciółmi bez przerywania gry. Właśnie tak powinni komunikować się gracze.

Cena:

Aplikacja jest darmowa.

Dostępność:

Razerzone.com – już dostępna (wersja angielska)

Razer Comms

Cechy produktu:

 • Krystalicznie czysty dźwięki VoIP
 • Nakładka wyświetlająca okno komunikatora podczas gry
 • Bezproblemowe tworzenie i moderowanie kanałów do wieloosobowej dyskusji
 • Funkcja Push-to-Talk umożliwiająca szybką i efektywną komunikację
 • Funkcja Game Launcher do szybkiego uruchamiania gier
 • Infrastruktura oparta o dedykowane serwery zapobiega ujawnieniu adresu IP

  Wymagania systemowe:

 • Procesor 1.7 GHz
 • 512 MB pamięci RAM
 • Karta graficzna kompatybilna z DirectX 9
 • System operacyjny Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8
 • Połączenie z Internetem

  Źródło: Razer

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.