napisany przez: Kamil Tulejbicz / Oprogramowanie

Power-Grid-zmień swój smartfon w narzędzie do kontroli PC i gier

Darmowa aplikacja Power-Grid od firmy ROCCAT weszła właśnie w fazę otwartych betatestów, i jest już dostępna dla wszystkich użytkowników. Oprogramowanie składa się z aplikacji na smartfon, która współpracuje z systemami iOS oraz Android, a także z programu host do zainstalowania na PC z systemem Windows. Technologia ta zmieni smartfon w zaawansowany pilot zdalnego sterowania, który użytkownik może dowolnie konfigurować. Power-Grid pozwala na wprowadzenie różnorodnych ustawień od dostosowania systemu Windows, po używanie makro w popularnych grach jak StarCraft II czy League of Legends.

Roccat Power Grid

Gracze mogą stworzyć swoje własne polecenia, ustawienia, skróty, itp., by jak najlepiej dopasować aplikacje do swoich potrzeb. Na stronie aplikacji – http://power-grid.roccat.org – można znaleźć gotowe ustawienia i bazy danych. W późniejszym czasie wspomniane bazy danych będzie można w łatwy sposób importować i eksportować dzięki funkcji w oprogramowaniu Power-Grid. Power-Grid wykorzystuje WiFi by połączyć smartfon do komputera PC. Oznacza to, że polecenia z telefonu są wykonywane na PC w czasie rzeczywistym.

Roccat Power Grid

Informacje z gier i oprogramowania są również na bieżąco wyświetlanie w telefonie, więc może on posłużyć jako drugi ekran. Aby w pełni wykorzystać potencjał Power-Grid, ROCCAT udostępnił SDK (software development kit). Dzięki niemu zarówno profesjonalni programiści, twórcy gier, jak i amatorzy będą mogli stworzyć unikalne i innowacyjne ustawienia. Czas trwania otwartych betatestów nie został jeszcze sprecyzowany. Firma ROCCAT, dzięki wsparciu i opinii fanów będzie na bieżąco dodawać nowe funkcje i optymalizować całą aplikację.

Roccat Power Grid

Power-Grid nie wymaga peryferiów od ROCCAT. Jedynym warunkiem, by móc korzystać z aplikacji jest posiadanie smartfonu z iOS lub Androidem. W 2014 roku ROCCAT wypuści na rynek nowy sprzęt, który będzie w pełni wykorzystywał potencjał i możliwości Power-Grid.

5 kroków, by w szybki i łatwy sposób stworzyć Twój własny zdalny kontroler PC:

  • Wejdź na stronę www.power-grid.roccat.org, stwórz konto i pobierz oprogramowanie. Użytkownicy, którzy posiadają już konto ROCCAT mogą pobrać oprogramowanie od razu.
  • Zainstaluj program na PC.
  • Przejdź do Apple lub Google store na Twoim smartfonie i pobierz aplikacje.
  • Upewnij się, że PC oraz telefon są podłączone do tej samej sieci.
  • Zaloguj się do programu na PC, a następnie uruchom aplikację na telefonie. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie smarfona i gotowe.

    Źródło: Roccat

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.