napisany przez: Kamil Tulejbicz / Pozostałe

Przewodnik po Intel Extreme Masters

Już za dwa tygodnie, 18-20 stycznia w Katowickim Spodku odbędzie się Intel Extreme Masters, największa na świecie impreza dla graczy. Najbardziej rozpoznawalna w Polsce hala widowiskowa zamieni się w cyberarenę, na której staną najlepsi na świecie e-sportowcy by walczyć o cenne nagrody. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Godziny otwarcia:

 • Piątek 18 stycznia – 12:0022:00
 • Sobota 19 stycznia – 12:0022:00
 • Niedziela 20 stycznia – 12:0022:00

  Turnieje główne – StarCraft II i League of Legends:

  Najważniejszą częścią imprezy będą turnieje główne Intel Extreme Masters. Przez 3 dni 24 graczy StarCraft II i 8 zespołów League of Legends rozegra widowiskowe pojedynki, których zwycięzcy awansują do kolejnych rund. W piątek rozegrana zostanie faza grupowa, w sobotę faza pucharowa, a w niedzielę najważniejsze spotkania, których wyniki zadecydują o klasyfikacji końcowej turnieju. Na graczy czeka pula nagród finansowych o łącznej wartości 82 000 USD. Spotkania rozgrywane będą na dwóch specjalnie przygotowanych scenach, a zmagania będzie można śledzić na wielkich ekranach.

  Intel Extreme Masters

  Finały turnieju World of Tanks:

  Drugim ważnym wydarzeniem będą finały międzynarodowego turnieju World of Tanks, które odbędą się w specjalnie przygotowanej strefie ze sceną. Będzie tam można śledzić zmagania 8 zespołów, które zostały wytypowane w internetowych kwalifikacjach. Na najlepszych czekają nagrody finansowe o wartości 15 000 euro. Także przez wszystkie 3 dni będą prowadzone turnieje otwarte dla wszystkich fanów pancernych bitew.

  Turnieje otwarte – Counter-Strike: Global Offensive, FIFA13:

  Podczas imprezy odbędą się także otwarte turnieje organizowane przez Electronic Sports League we współpracy z firmą Intel – Your Road To Katowice w gry Counter-Strike: Global Offensive i FIFA 13. Wezmą w nich udział gracze z całej Europy. Finały tych rozgrywek rozegrane zostaną w niedzielę ostatniego dnia imprezy. Tu na najlepszych graczy CS’a czeka pula nagród finansowych 7 000 USD, natomiast mistrzowie FIFY otrzymają nowoczesne Ultrabooki.

  Przez 3 dni imprezy nie zabraknie dodatkowych atrakcji na stoiskach wystawców takich jak:

 • Intel – strefa najnowszych technologii, Ultrabooków i komputerów dla graczy,
 • Miasto Katowice – symulatory samochodów wyścigowych,
 • NTT System - przedpremierowy pokaz gry Sniper: Ghost Warrior 2,
 • Komputronik - turniej finałowy Your Road To Katowice w FIFA 13,
 • SteelSeries - pokaz najnowszego sprzętu dla graczy i turnieje otwarte,
 • Patriot - symulatory lotniczy,
 • Alsen – turnieje otwarte oraz możliwość spotkania z gwiazdami e-sportu
 • MSI - turnieje w StarCrafta II, League of Legends i Call of Duty.

  Intel Extreme Masters

  Największym i najbardziej okazałym miejscem w tej strefie będzie Intel Experience Zone, w której widzowie będą mogli zapoznać się z nowinkami technicznymi i pograć na nowoczesnym sprzęcie komputerowym. Wielką atrakcją tego stoiska będą symulatory wyścigowe umieszczone w bolidach Formuły 1.

  Intel Extreme Masters to przede wszystkim turniej e-sportowy jednak zależy nam na tym, aby osoby, które odwiedzą Spodek nawet przez chwilę się nie nudziły. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, które z pewnością zainteresują nie tylko fanów nowych technologii – mówi Juliusz Kornaszewski, PR Manager CEE z Intela.

  Wielu fanów e-sportu przyjedzie do Katowic by podziwiać w akcji najlepszych graczy, jednak przygotowujemy również liczne atrakcje gdzie sami będą mogli spróbować swoich sił w turniejach i przetestować najnowszy sprzęt komputerowy oraz wygrać cenne nagrody – mówi Krzysztof Pikiewicz, CEO firmy Turtle Entertainment Polska, organizator Intel Extreme Masters.
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.