napisany przez: Bartosz Figura / Internet

Najwyższa jakość multimediów HD dzięki D-Link DIR-657

Firma D-Link rozszerza swoją ofertę w zakresie produktów sieciowych.  DIR-657 do obsługi multimediów w formacie HD to pierwszy produkt z nowej rodziny, zaprojektowanej z myślą o strumieniowym przesyłaniu treści rozrywkowych w wysokiej rozdzielczości oraz bezproblemowej obsłudze sieci. Ten szybki router (do 300 Mb/s) działa w oparciu o standard Wireless N, zapewniając szybkie połączenia przewodowe za pośrednictwem czterech portów LAN w standardzie Gigabit. Przeznaczony do obsługi multimediów w formacie HD router umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki, filmów i multimediów w formacie HD jednocześnie do wielu urządzeń. Dodatkowo wyposażono go w zintegrowane gniazdo obsługi kart SD, do udostępniania zdjęć i muzyki w sieci domowej. DIR-657 nie tylko charakteryzuje się wyjątkową jakością w zakresie zastosowań rozrywkowych, ale wyposażono go również w port USB i serwer druku. Dzięki funkcji SharePort™ Plus użytkownicy mogą wspólnie korzystać z dowolnego urządzenia USB lub pliku w sieci. Stylowy wygląd routera (anteny są schowane wewnątrz obudowy) zwiększa atrakcyjność rozwiązania firmy D-Link. Szybki router multimedialny z funkcjami nadawania priorytetów Optymalna szybkość urządzenia (do 300 Mb/s) i zasięg sieci Wi-Fi wynikają z zastosowania technologii IEEE 802.11n. W DIR-657 zastosowano również funkcję QoS-Engine 2, która umożliwia zoptymalizowane zarządzanie przepustowością. Pliki wymagające dużej przepustowości, takie jak strumienie danych wideo lub pakiety danych głosowych są natychmiast rozpoznawane i otrzymują wyższy priorytet. W rezultacie można korzystać z gier internetowych bez opóźnień, oglądać filmy bez zakłóceń i prowadzić rozmowy VoIP bez przerw.

Dlink DIR-657 Dlink DIR-657 Łatwe współużytkowanie danych i zintegrowane gniazdo kart SD Korzystanie z danych przez wiele osób przy użyciu routera DIR-657 jest wyjątkowo proste. Za pośrednictwem portu USB routera można szybko i łatwo podłączyć urządzenia do przechowywania danych takie jak zewnętrzne dyski twarde lub napędy flash. Dostęp do danych umożliwia technologia SharePort™ Plus. Dodatkowo router umożliwia centralne zarządzanie danymi, ponieważ każde urządzenie USB z pamięcią flash można jednocześnie skonfigurować jako napęd sieciowy. Router do obsługi multimediów w formacie HD charakteryzuje się też wielozadaniowością. Drukarki lub skanery podłączone przez wbudowany port USB rozszerzają funkcje sieci i są dostępne dla wszystkich użytkowników. DIR-657 wyposażono też w czytnik kart SD. Wystarczy umieścić kartę z aparatu cyfrowego w gnieździe routera, aby oglądać zdjęcia z wakacji na ekranie telewizora. Wszystkie urządzenia działają ze sobą bezproblemowo, dzięki zintegrowanemu serwerowi multimedialnemu z certyfikatem DLNA, zapewniającym wygodną komunikację oraz pełną zgodność urządzeń w sieci domowej. Aktywna zapora sieciowa i dynamiczna ochrona dzieci Konfiguracja bezprzewodowa routera jest przenoszona na urządzenie USB z pamięcią flash po naciśnięciu jednego przycisku. Router wyposażono też w funkcję Wi-PnP oraz przycisk zabezpieczeń WPS. Po przeniesieniu pliku na komputer PC lub Mac i uruchomieniu go zostanie automatycznie rozpoczęta instalacja sieci Wi-Fi. Konfigurowanie szyfrowanego połączenia Wi-Fi jest również bardzo proste. W routerze DIR-657 zastosowano aktywną zaporę sieciową z technologią filtrowania pakietów na podstawie inspekcji stanu (SPI — Stateful Packet Inspection) gwarantującą szeroki zakres ochrony. Dynamiczna technologia filtrowania pakietów analizuje przesyłane dane w trybie ciągłym. Dzięki temu nie dochodzi do przepełnienia sieci w wyniku ataku DoS (Denial of Service). Na routerze wstępnie zainstalowano również darmową usługę Family Shield. Ten dynamiczny system ochrony dzieci umożliwia tworzenie filtrów internetowych na podstawie czarnych list. Ochrona obejmuje również funkcję automatycznego blokowania serwisów wykorzystywanych w atakach typu phishing.

Dlink DIR-657 Dlink DIR-657 Urządzenie przyjazne dla środowiska naturalnego Nowy router do obsługi multimediów w formacie HD wyposażono w funkcję D-Link Green, umożliwiającą oszczędzanie energii bez wpływu na wydajność. Funkcja ta obejmuje między innymi automatyczne przełączanie niewykorzystywanych portów w tryb uśpienia, a także okresowe wyłączanie sieci Wi-Fi. Router DIR-657 samodzielnie wyłącza się, jeśli sieć bezprzewodowa nie jest używana. Dostępność Router DIR-657 do obsługi multimediów w formacie HD jest już dostępny w sprzedaży. Router DIR-657 do obsługi multimediów w formacie HD – krótki opis najważniejszych cech

  • Zgodność ze standardami IEEE 802.11n i 802.11g.
  • Zautomatyzowana technologia QoS nadaje priorytety pakietom z danymi wideo i audio.
  • Port USB 2.0 z technologią SharePort™ Plus — współużytkowanie urządzeń USB (zewnętrznych dysków twardych, drukarek, napędów flash) i połączeń 3G.
  • Zintegrowany serwer multimedialny z certyfikatem DLNA.
  • Gniazdo kart SD.
  • 4 porty Gigabit LAN (10/100/1000 Mb/s) i port Gigabit Internet/WAN.
  • Funkcje zabezpieczeń takie jak przycisk szyfrowanej konfiguracji Wi-Fi Protected Setup (WPS), dynamiczna ochrona dzieci i aktywna zapora sieciowa.
  • Obsługa standardów UPnP, LLTD i DDNS.
  • Obsługa protokołu IPv6.
  • Technologia D-Link Green — automatyczne przełączanie nieużywanych portów w tryb uśpienia lub okresowe wyłączanie sieci Wi-Fi.
Źródło: D-Link
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.