napisany przez: Bartosz Figura / Internet

Ponad 100 krajów zaatakowanych przez olbrzymią grupę hakerów

botnet-attack

FBI i policja estońska rozbiły w dniu wczorajszym olbrzymią grupę hakerów, którzy stworzyli sieć Esthost. Sześciu obywateli Estonii zostało aresztowanych, planowana jest ekstradycja hakerów do USA. Cały czas poszukiwany jest kolejny podejrzany, Rosjanin Andrey Taame. W śledztwie FBI wspierało Trend Micro – jako jedyna firma z branży bezpieczeństwa IT.

napisany przez: Bartosz Figura / Internet

Najwyższa jakość multimediów HD dzięki D-Link DIR-657

Dlink DIR-657

Router DIR-657 umożliwia oglądanie filmów w formacie HD, wysokiej jakości połączenia telefoniczne w standardzie VoIP oraz korzystanie z gier internetowych bez opóźnień. Firma D-Link rozszerza swoją ofertę w zakresie produktów sieciowych. DIR-657 do obsługi multimediów w formacie HD to pierwszy produkt z nowej rodziny, zaprojektowanej z myślą o strumieniowym przesyłaniu treści rozrywkowych w wysokiej rozdzielczości oraz bezproblemowej obsłudze sieci.

napisany przez: nickey / Internet

Przeciętny amerykanin Facebookuje ponad 5 godzin dziennie!

Nielsen Analiza ruchu internetowego

Do ciekawego wniosku doszedł Nielsen, naukowiec zajmujący się analizowaniem danych. Badając okres od lipca do sierpnia zauważył, że amerykańscy użytkownicy sporo czasu poświęcają na surfowanie po internecie. Dla przykładu przeciętny John Connor (odpowiednik Kowalskiego w USA) spędza na samym Facebooku 5 godzin, 18 minut oraz 40 sekund.

napisany przez: nickey / Internet

Li-Fi wyprze Wi-Fi?

Li-fi

Naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu okryli sposób na bezprzewodową komunikację o prędkości sięgającej nawet do 500 megabajtów na sekundę. Li-Fi, bo tak nazywa się to odkrycie może już niedługo wyprzeć obecną technologię Wi-Fi. Odkrycie te po raz pierwszy umożliwia uzyskanie połączenia bez korzystania z pasma częstotliwości.

 [1] [2] [3] [4] [5] [6] ...[12] [13] >>