napisany przez: Bartosz Węgrzyn / Sprzęt

WD wprowadza do oferty pierwszy dysk przenośny o pojemności 2 TB

Firma Western Digital przedstawiła dziś nową generację popularnej serii dysków zewnętrznych My Passport. Nowe, bardziej smukłe modele My Passport dostępne w różnych pojemnościach, od 500 GB d o2 TB, charakteryzującą się wyjątkowo modnym wzornictwem.

Teraz klienci mogą wybrać najlepszy produkt pamięci masowej według własnych upodobań estetycznych – nowa generacja dysków My Passport występuje bowiem w pięciu kolorach: białym, czarnym, srebrnym, niebieskim i czerwonym. Dodatkowo, napędy My Passport są wyposażone w oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych WD SmartWare oraz oprogramowanie WD Security służące do ochrony danych hasłem oraz do szyfrowania sprzętowego.

Obudowy nowych dysków przenośnych dzięki nowym powłokom są bardziej odporne na zadrapania i nie pozostają na nich ślady po odciskach palców. Oprócz tego urządzenia zostały wyposażone w gniazda USB 3.0 kompatybilne ze standardem USB 2.0. Dołączone oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych oraz mechanizmy ochrony danych hasłem i szyfrowania sprzętowego można zainstalować w całości, skorzystać tylko z części składników lub używać dysku bez tego oprogramowania.

„Dla wielu użytkowników utrata komputera i zapisanych na nim danych jest większym nieszczęściem niż strata pieniędzy, biżuterii i innych kosztowności”, twierdzi Jim Welsh, wiceprezes i dyrektor generalny grup markowych produktów i elektroniki użytkowej WD. „Za sprawą nowej generacji dysków zewnętrznych My Passport tworzenie kopii zapasowych i zabezpieczenie całego cyfrowego dobytku użytkownika jest łatwiejsze i bardziej niezawodne, niż kiedykolwiek dotąd. Te małe, eleganckie, dostępne w pięciu kolorach dyski stanowią idealne połączenie ogromnej pojemności, niezawodności i komfortowego użytkowania.”

Dyski zewnętrzne My Passport można kupić w sklepie internetowym WD www.wdstore.com. Napędy o pojemności 2TB w najbliższym czasie będą dostępne w sprzedaży detalicznej w cenie 899 złotych. Pozostałe pojemności pojawią się w sklepach w maju br.

Źródło: Western Digital

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.