napisany przez: Kamil Tulejbicz / Sprzęt

Technologia Gigabyte Ultra Durable 5

Mamy przyjemność zaprezentować Wam najnowszą technologię, która została zaimplementowana na płytach głównych GIGABYTE po raz pierwszy pokazanych podczas tegorocznej edycji targów Computex 2012. Ultra Durable 5, bo o niej mowa, to szereg technologii, które składają się na bezawaryjną, wydajną pracę płyty głównej, wydłużają jej żywotność oraz zwiększają możliwości overclockingu. Ultra Durable 5 to przede wszystkim odporne na wysokie napięcia komponenty, zastosowane w sekcji zasilania procesora.

Gigabyte Ultra Durable 5

Na uwagę zasługują w szczególności nagrodzone kondensatory IR3550 PowIRstage ICs, podwójna ilość miedzi w PCB oraz ferrytowe dławiki o wartości do 60 A. Wszystkie wymienione komponenty sprawiają, że płyta pracuje w temperaturze do 60°C niższej, niż w tradycyjnych płytach głównych. Technologia Ultra Durable została zaimplementowana na najnowszych płytach głównych GIGABYTE z serii Intel X79 oraz Z77.

Gigabyte Ultra Durable 5 Gigabyte Ultra Durable 5

Za pomocą technologii UD5, płyty przystosowano do podkręcania z wykorzystaniem chłodzenia cieczą. Jest to szczególnie ważne podczas overclockingu procesora Intel Core i7-3770K Ivy Bridge “K”. Płyty z Ultra Durable 5 z pewnością pomogą osiągnąć możliwie najwyższe wyniki podkręcania.

Gigabyte Ultra Durable 5

Płyty główne wspierające Ultra Durable 5:

  • Intel X79- GA-X79S-UP5 WIFI; GA-X79S-UP5; GA-X79-UP4
  • Intel Z77- GA-Z77X-UP7; GA-Z77X-UP5 TH; GA-Z77X-UP4 TH

    Źródło: Gigabyte

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.