napisany przez: Kamil Tulejbicz / Sprzęt

Prolimatech uderza tańszych konkurentów z nową serią

Prolimatech to producent różnych chłodzeń na procesor z dużym działem badawczym, który ma wieloletnie doświadczenie w tej branży. Ich modele w klasie premium jak Megahalems, Genesis czy Armageddon wielokrotnie wygrywały w testach porównawczych z innymi markami, a do tego jeszcze mają elegancki i kolorowy wygląd, który ma szczególne znaczenie dla osób posiadających obudowę komputerową z oknem. Dzisiaj na rynek europejski Prolimatech wprowadza nową serię skierowaną do klientów, którzy chcą wykorzystać zaawansowane technologie opatentowane przez producenta, ale nie wydając tak dużo pieniędzy na chłodzenie, albo też mają po prostu komputer bez okna i chcą mieć naprawdę wydajny i cichy system.

Chlodzenie Prolimatech Seria Basic 81

Mowa o tańszej serii Prolimatech Basic z pięcioma modelami – 45, 48, 65, 68 oraz 81. Najmniejszy Basic 45 mimo niskiej ceny waży 288 g i ma po dwie miedziane rurki cieplne o grubości 6 mm wychodzące z prawej i lewej strony podstawy. Największy Basic 81 waży już 748 g i ma po sześć miedzianych ciepłowodów wychodzących z każdej strony i do tego dwa oddzielne skrzydła w radiatorze. Wszystkie modele są zaopatrzone w ciche wentylatory typu PWM, które potrafią same regulować prędkość obrotową w zależności od temperatury systemu. W każdym zestawie znajdziemy także pastę termoprzewodzącą Prolimatecha, które są znane z efektywności w highendowych modelach oraz wszystkie elementy montażowe do najnowszych procesorów firmy AMD i Intel – w tym do serii Haswell na Socket 1150.

Chlodzenie Prolimatech Seria Basic 68 Chlodzenie Prolimatech Seria Basic 65

Do modelu Prolimatech Basic 81 jest także załączona dodatkowa para zawiasów na drugi wentylator 120 mm, co przy tak dużym radiatorze potrafi zdziałać prawdziwe cuda, szczególnie dla maniaków totalnej ciszy w komputerze, którzy lubią korzystać z kilku lub kilkunastu rdzeni.

Chlodzenie Prolimatech Seria Basic 48 Chlodzenie Prolimatech Seria Basic 45

Chłodzenie z serii Basic zostało stworzone, aby pobić wszystkich innych producentów w kategorii wydajność przez cena. Nowe modele będą już dostępne na początku listopada w sklepach współpracujących z wyłącznym dystrybutorem marki Prolimatech na Europe – firmą Caseking.

Sugerowana cena detaliczna:

   Prolimatech Basic 45 – 75 zł brutto
    Prolimatech Basic 48 – 85 zł brutto
     Prolimatech Basic 65 – 117 zł brutto
      Prolimatech Basic 68 – 129 zł brutto
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.