napisany przez: Bartosz Węgrzyn / Sprzęt

Origin Genesis, faktycznie najszybszy PC na świecie?

Opowiemy wam o imponującym, fabrycznie podkręconym komputerze dla graczy, który został zaprezentowany na tegorocznych targach CES. Bohaterem opowieści jest Origin Genesis, komputer tak potężny, że potrafi zakrzywić czas i przestrzeń! No dobrze, może nie jest aż tak mocny, ale na pewno wystarczy by zagrać w Crysis 2 na maksymalnych detalach.

Origin Genesis

Podstawowe wyposażenie tego modelu to 12 GB pamięci RAM, karta graficzna EVGA GTX580 3GB i najnowszy sześciordzeniowy procesor Intela 3960X 3,3GHz podkręcony do 5,3-5,7GHz! Aby uzyskać stabilną pracę na tak wysokiej częstotliwości Origin wykorzystał swój system „Cryogenic Liquid Cooling”, tylko dzięki zastosowaniu takiego chłodzenia procesor nie staje w płomieniach.

Origin Genesis

Zapytano współzałożyciela firmy Origin Pana Hector Penton, czy myśli, że Genesis jest najlepszym komputerem na świecie? Na co ten odpowiedział: „Nie myślimy, że to jest najlepszy komputer. My wiemy, że to jest najlepszy komputer na świecie!”

Pewnie się domyślacie, że taki sprzęt nie może być tani. Najniższa kwota jaką musimy zapłacić by stać się właścicielem Genesis’a to $4,499, jest to cena za podstawowy model! Za w pełni wyposażoną wersję którą przedstawiono na CES musielibyśmy zapłacić blisko dwa razy więcej! Dziesięć tysięcy dolarów to sporo pieniędzy za komputer, nawet w USA, nie dziwi więc, że Origin nie oferuje swoich produktów w naszym kraju. Wątpliwe by znalazło się u nas wielu chętnych na maszynkę do grania w cenie nie najgorszego samochodu.

Producent w zamian za cenę swoich produktów stara się zapewnić najlepszą obsługę klienta w całej branży. Każdy właściciel komputera Origin ma darmowy dostęp do pomocy technicznej na terenie USA.

Uważacie, że dodatkowe usługi, perfekcyjne wykonanie i logo producenta uzasadnia cenę, która znacznie przewyższa sumę cen podzespołów?


Źródło: G4tv.com
Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.