napisany przez: Bartosz Figura / Sprzęt

Nowy notebook ASUS U36 – smukły, wydajny i mobilny

Smukły i mocny Większość ultra cienkich notebooków na rynku posiada procesory o niskim napięciu. Dzieje się tak ze względu na łatwość chłodzenia oraz oszczędność energii jaką gwarantują. Firma ASUS, swoim najnowszym modelem U36 poszła o krok dalej, oferując w produkcie o niewielkim rozmiarze procesory o standardowym napięciu – Intel® Core™ i3 lub Core™i5. Udało się to dzięki specjalnie zaprojektowanemu układowi chłodzącemu (podwójnej dyszy chłodzącej), który doskonale odprowadza ciepło z procesora i nie dodaje notebookowi wagi. Użytkownicy, którzy potrafią wykorzystać w pełni moc procesorów Intela, poprzez wymagający kontent multimedialny, gry lub pracę na wielu programach jednocześnie, nie muszą się już obawiać o przegrzanie notebooka, mimo jego niewielkich rozmiarów – 19 mm.

Lekki i elegancki Do produkcji obudowy ASUSa U36 wykorzystano stop magnezu i aluminium. Dzięki temu notebook waży niespełna 1,44 kg, stając się idealnym rozwiązaniem dla ludzi ceniących sobie mobilność. Posiada również ultra cienką, liczącą jedynie kilka nanometrów powłokę, która zabezpiecza komputer przed brudem i wodą.

Długa praca baterii Płaskie notebooki są znane z wielogodzinnej pracy bez konieczności ładowania baterii. Niewiele osób wie, że jest to głównie zasługa montowanych w nich procesorów o niskim napięciu. Najnowszy model firmy ASUS, pomimo użycia w nim procesorów o standardowym napięciu, jest w stanie zapewnić taką samą wydajność. Zapewnia to wykorzystanie połączonych sił technologii Super Hybrid Engine oraz NVIDIA Optimus, które potrafią przedłużyć czas pracy nawet do 10 godzin. Notebooki U36 będą dostępne w Polsce w styczniu w sugerowanej cenie od: 2799 PLN. Źródło: Asus

Komentowanie zablokowane.