napisany przez: Kamil Tulejbicz / Sprzęt

Nowe produkty FRITZ! na polskim rynku

FRITZ!Box 7272 – idealne centrum multimedialne dla całej sieci domowej
FRITZ!DECT 200 – mierzy i optymalizuje zużycie energii oraz steruje urządzeniami
FRITZ!Box 7490 – dedykowany najszybszym sieciom domowym z bezprzewodowym standardem WLAN AC
FRITZ!Fon MT-F – najwyższa jakość dźwięku oraz zarządzanie gniazdkami FRITZ!DECT 200
FRITZ!Fon M2 – bogactwo funkcji telefonicznych i oszczędność energii

Firma AVM, niemiecki specjalista od komunikacji sieciowej, wprowadza na polski rynek swoje nowoczesne urządzenia, które realizują jej najnowszą koncepcję SMART HOME. Wszechstronne i wielozadaniowe routery FRITZ!Box 7272 i 7490, inteligentne gniazdko FRITZ!DECT 200 oraz telefony DECT FRITZ!Fon MT-F i FRITZ!Fon M2 tworzą wspólną sieć ułatwiającą zarządzanie inteligentnym domem. Specjalnie z myślą o polskich użytkownikach wszystkie premierowe produkty FRITZ! zostały wyposażone w polskie menu, z prostym i intuicyjnym interfejsem.

Routery FRITZ!Box jako centrum zarządzania SMART HOME:

Firma AVM w swym najnowszym rozwiązaniu łączy urządzenia tworzące sieć domową z ideą SMART Home zmieniając swe flagowe produkty czyli routery FRITZ!Box w centrum zarządzania inteligentnym domem. W ramach koncepcji SMART HOME wielofunkcyjne routery FRITZ!Box zostały wzbogacone o liczne dodatkowe funkcje oprogramowania FRITZ!OS, dzięki którym nie tylko pełnią rolę multimedialnego centrum obsługującego całą sieć domową, ale mogą także kontrolować i zarządzać dowolnymi urządzeniami elektrycznymi podłączonymi do sieci domowej. Wszystkie premierowe produkty FRITZ! wprowadzane na polski rynek: routery FRITZ!Box 7272 i 7490, telefony DECT FRITZ!Fon M2 i MT-F oraz FRITZ!DECT 200 mogą łatwo się integrować tworząc ideę SMART HOME.

FRITZ!Box

FRITZ! z polskim menu i wszechstronnymi funkcjami

Wysoka niemiecka jakość wykonania oraz prostota obsługi to najważniejsze cechy wyróżniające wszystkie urządzenia marki FRITZ!. Z myślą o polskich użytkownikach premierowe urządzenia AVM zostały także wzbogacone o polskie menu, z intuicyjnym interfejsem, który umożliwia prostą i szybką konfigurację poszczególnych urządzeń oraz dostęp do licznych funkcji. Dodatkowo użytkownicy mogą kontaktować się z polskojęzycznym systemem wsparcia technicznego, a wszystkie urządzenia FRITZ! mają zapewnione regularne i bezpłatne aktualizacje oprogramowania.

FRITZ!Box7272

FRITZ!Box7272 obsługuje wszystkie połączenia z liniami ADSL oraz wszelkie połączenia telefoniczne. Jest idealnym rozwiązaniem dla aplikacji sieciowych, takich jak IPTV, wideo na żądanie czy mediów strumieniowych. Posiada zintegrowany modem ADSL2+, możliwość działania z zewnętrznymi modemami, dwa gigabitowe porty LAN i dwa szybkie porty Ethernet o wysokiej prędkości sieci WLAN N 450 (MIMO 3×3), które zapewniają notebookom, smartfonom, tabletom oraz dowolnym urządzeniom multimedialnym bardzo szybki, bezprzewodowy transfer danych z prędkością do 450 Mbit/s w popularnym paśmie 2.4 GHz. Router FRITZ!Box 7272 wyposażony jest w zintegrowany system telefoniczny z bazą DECT do obsługi telefonii internetowej, analogowej, ISDN oraz IP.

FRITZ!Box 7272

FRITZ!Box 7490

FRITZ!Box 7490 posiada najszybszy standard bezprzewodowego AC, a trzy niezależne strumienie danych bezprzewodowych sieci WLAN zapewniają szybki transfer nawet na większe odległości. Model ten oferuje działającą w paśmie 5 GHz bezprzewodową sieć AC z prędkością do 1300 Mbit/s oraz jednocześnie używaną sieć bezprzewodową N z 450 Mbit/s, która operuje w paśmie 2,4 GHz. Jest bogato wyposażony w gigabitowe porty LAN, porty USB 3.0, system telefoniczny i stację bazową DECT obsługując wszystkie rodzaje połączeń telefonicznych (analogowych, IP, ISDN). FRITZ!Box 7490 integruje także modem VDSL z technologią vektoringu, który pozwala osiągnąć prędkość ponad 100 Mbit/s w połączeniach z internetem na łączach telefonicznych. Model ten podobnie jak inne routery FRITZ!Box, pozwala na podłączenie zewnętrznych modemów oraz jest także optymalnie przystosowany do łącz światłowodowych.

FRITZ!DECT 200

FRITZ!DECT 200 mierzy i zapisuje zużycie energii podłączonych do niego urządzeń elektrycznych, a wszystkie dane rejestrowane są w interfejsie routera FRITZ!Box, na którym przedstawione jest zużycie energii według różnych parametrów i przejrzystych wykresów. Oprócz tego umożliwia ręczne lub automatyczne włączanie i wyłączanie podłączonych do niego urządzeń przy użyciu aplikacji mobilnych zainstalowanych na smartfonach czy tabletach.

FRITZ!Fon MT-F

FRITZ!Fon MT-F łączy w sobie wygodę telefonii bezprzewodowej z najwyższą jakością i zaletami telefonii internetowej (VoIP), znacznie przewyższając jakość dźwięku połączeń stacjonarnych dzięki odtwarzaniu pełnego zakresu częstotliwości w jakości HD. Oprócz wielu funkcji internetowych np. obsługi poczty e-mail, słuchania podcastów, kanałów RSS czy radia internetowego FRITZ!Fon MT-F może także zarządzać inteligentnymi gniazdkami FRITZ!DECT 200 w ramach stworzonej sieci SMART HOME.

FRITZ!Fon M2

FRITZ!Fon M2 współpracuje z dowolnymi modelami routerów FRITZ!Box wyposażonymi w bazę DECT. Oferuje liczne usługi internetowe oraz różnorodne funkcje telefoniczne np. tryb głośnomówiący, szybkiego wybierania czy elektronicznej niani. Zapewnia doskonałą jakość dźwięku oraz optymalizację zużycia energii dzięki automatycznej funkcji DECT Eco. Świetnie współpracuje z pozostałymi urządzeniami w ramach rozwiązania SMART HOME.

Źródło: FRITZ!

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.