napisany przez: Anna Ślusarz / Sprzęt

GIGABYTE prezentuje Radeona HD 7970 w dwóch wersjach

WINDFORCE 3X: z technologią anti-turbulence – skuteczne chłodzenie i cicha praca!

Model HD 7970 OC wyposażony jest w system chłodzenia WINDFORCE 3X, którego elementem kluczowym są trzy ultra ciche wentylatory PWM. Dzięki specjalnie zaprojektowanym łopatkom wirników, turbulencje w przepływie powietrza pomiędzy nimi, są efektywnie minimalizowane. Dodatkowym atutem systemu WINDFORCE 3X są trzy miedziane rurki cieplne, które odpowiadają za szybkie odprowadzanie ciepła z powierzchni karty graficznej. Sprawne funkcjonowanie tych wszystkich elementów przekłada się na znaczne obniżenie temperatury oraz poziomu generowanego hałasu.

Technologia „Triangle Cool”

W przeciwieństwie do tradycyjnych, linearnych systemów chłodzenia karta wyposażona jest w najnowszą technologię GIGABYTE „Triangle Cool”, która zapewnia znacznie wyższą skuteczność odprowadzenia ciepła. Opatentowane przez GIGABYTE rozwiązanie, to połączenie specjalnie wyprofilowanych żeberek oraz radiatora w kształcie trójkąta. Konstrukcja taka ma doskonałe właściwości anty turbulencyjne, co doskonale sprawdza się w przypadku systemu chłodzenia z trzema wentylatorami. Dodatkowo zastosowanie technologii znacznie poprawia efektywność chłodzenia. Przeprowadzone testy wykazują obniżenie temperatury pracy, w porównaniu do produktów referencyjnych o 15%.

GIGABYTE Radeon HD 7970 GIGABYTE Radeon HD 7970 OC

Technologia Eyefinity 2.0

Karty graficzne GIGABYTE Radeon HD 7970 zapewniają pełne wsparcie dla środowiska DirectX 11, oferującego szerokie możliwości, w tym pracę w systemach wielomonitorowych. Ponadto oba modele wyposażone są w 3072 MB szybkich pamięci GDDR5, które zapewniają niemal dwukrotnie lepszą przepustowość w porównaniu do pamięci GDDR3 pracujących z takim samym zegarem. Dzięki temu gracze wykorzystujący pojedynczą kartę GIGABYTE z Radeon HD 7970, mogą bez najmniejszych problemów cieszyć się z zalet z technologii AMD Eyefinity 2.0, podziwiając wirtualne światy wyświetlane na kilku monitorach jednocześnie.

Technologia AMD HD3D

Najnowszym trendem w świecie cyfrowej rozrywki jest obraz 3D. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom firma AMD wdrożyła w swoich kartach technologię AMD HD3D. Jednak dopiero w przypadku modeli HD 7970 możemy mówić o pełnym wsparciu dla gier wykorzystujących oszałamiające efekty Microsoft DirectX 11 w standardzie 3D. Dzięki kartom GIGABYTE gracze mogą po raz pierwszy cieszyć się z naprawdę realistycznej i płynnej grafiki stereo 3D generowanej z wykorzystaniem technologii AMD HD3D. Dzięki wyjściom DispalyPort i HDMI 1.4a sygnał audio/wideo może być przesyłany bezpośrednio do dowolnego, nowoczesnego odbiornika TV (wsparcie dla Blu-ray 3D, gier stereo 3D czy zdjęć i filmów 3D).
Źródło: GIGABYTE

3 Komentarzy

  1. zeta198 pisze:

    Ciekawe czy cena też będzie tylko o 15% wyższa…

  2. Tomasz Hamera pisze:

    Ja to jestem ciekaw czy pęknie na niej 2 GHz :P

  3. Błażej Owsiany pisze:

    Hmm, taka właśnie wersja niereferencyjna właśnie „testuje się” w naszej platformie testowej, recenzja już niebawem ;)

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.