napisany przez: Kamil Tulejbicz / Gry

Drużyna Na’Vi pierwszymi mistrzami świata w World of Tanks!

Wargaming ogłasza dziś rezultaty pierwszych Mistrzostw Świata w World of Tanks, które odbyły się w Warszawie między 4 a 6 kwietnia 2014 roku. Nowi mistrzowie świata w World of Tanks, drużyna eSportowa Na’Vi z Ukrainy wygrała łącznie ponad 110,000 $ (ponad 330 000 PLN). Drugie miejsce przypadło w udziale Virtus.Pro, które wyjechało z Warszawy z kwotą 100 000 $ (ok. 300 000 PLN). Brązowy medal wywalczyło The RED Rush: Unity, którzy zdobyli 40 000 $ (ok. 121 000 PLN).

Mistrzostwa Świata World of Tanks

Przez ostatnie trzy dni widzieliśmy prawdziwą walkę o dominację najlepszych drużyn eSportowych w World of Tanks, powiedział Victor Kisly, prezes Wargaming. Gratuluję Na’Vi ich fantastycznego występu, miastu stołecznemu Warszawa oraz fanom eSportu z całego świata, którzy sprawili, że Mistrzostwa Świata okazały się sukcesem.

Mistrzostwa Świata World of Tanks

14 najlepszych drużyn z całego globu rywalizowało przez 3 dni na żywo, byliśmy świadkami ekscytujących pojedynków. Świetnie poradziła sobie również polska ekipa Lemming Train, która skradła serca, licznie przybyłej polskiej publiczności. Dwie najlepsze drużyny Na’Vi i Virtus.Pro grały mądrze i taktycznie, testując co chwila koncentrację przeciwników. Idealna współpraca w ramach zespołu i celne, precyzyjne strzały zdecydowały o tym, że to ukraińska drużyna zdobyła pierwsze miejsce i tytuł Mistrzów Świata.

Wiedzieliśmy od pierwszej bitwy, że rywalizacja będzie zaciekła, powiedział Dmitry “de1luxe” Repin, kapitan Na’Vi. Szanujemy się wzajemnie i każda z drużyn musiała długo starać się o miejsce na finałach. Zwycięstwo w Warszawie to dla nas spełnienie marzeń, przywozimy ze sobą do kraju tytuł Mistrzów Świata i nie możemy doczekać się jego obrony w przyszłości.

Źródło: Wargaming

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.