napisany przez: Kamil Tulejbicz / Gry

Aktualizacja 8.4 World of Tanks – przewodnik!

Witaj w najnowszej aktualizacji 8.4 do World of Tanks. Ten przewodnik zawiera szczegóły dotyczące najnowszych „stalowych wojowników”, które dołączają do gry.

Przede wszystkim, aktualizacja 8.4 dodaje nowy zestaw czołgów dla Wielkiej Brytanii. 10 oryginalnych maszyn, bazujących w pełni na brytyjskiej myśli technologicznej rodzinnych inżynierów. Wraz z nimi w World of Tanks pojawiają się nowe maszyny niemieckie poziomu drugiego i trzeciego, co powoduje, że dotychczasowi weterani, Luchs, Leopard i VK 2801 przechodzą „oczko” wyżej. Rosyjski niszczyciel czołgów, The SU-100Y dołącza również do gry wraz z nową amerykańską artylerią, czyli Sexton’em.

World of Tanks AT 7

Wzmocnienie brytyjskiej stali:

Nowe niszczyciele czołgów na niskich poziomach są zwrotne i szybkie, na wyższych już powolniejsze, ale z potężną siłą ognia. Linia niszczycieli czołgów rozpoczyna się Universal Carrier poziomu drugiego. Na tym „maluchu” można zamontować działa 40 mm lub 57 mm. Słabe opancerzenie nadrabia szybkością i zwrotnością. Valentine z poziomu trzeciego był próbą stworzenia czołgu ofensywnego z tej konstrukcji przez brytyjskich inżynierów. Posiada opancerzenie kadłuba i ma uzbrojenie zbliżone do najmocniejszych konstrukcji amerykańskich niszczycieli czołgów T-82.

World of Tanks AT 8

Zadaje duże obrażenia na minutę za pomocą silnego i precyzyjnego działa, ma przyzwoitą prędkość obrotu wieży i skrętu, ale nie jest szybki i brakuje mu osłony kabiny. Alecto z poziomu czwartego był projektowany, jako lekki i zwinny niszczyciel czołgów bazujący na konstrukcji Tetrarch. Wystarczająca prędkość oraz dobry zakres widzenia sprawia, że gra się nim podobnie do francuskiego Renault UE 57. Dzięki niskiej konstrukcji pozwala na chowanie się w najmniejszych kryjówkach. Czołg można wyposażyć w długie działo 57 mm, haubicę 7.75 calową lub 25 funtowe działo. Celność pozwala na strzelanie w czułe punkty wrogich maszyn i oferuje dużą szybkostrzelność.

World of Tanks FV215b

Poziom piąty do dziewiątego to cała linia mocnych niszczycieli czołgów z grubymi pancerzami kadłuba, które pozwolą na przyjęcie sporych obrażeń zanim zamienią się w stertę płonącej stali. AT 2 to powolny, jeżdżący bunkier z 200 mm opancerzeniem. Na szóstym poziomie mamy wyjątkową konstrukcję bazującą na znanym modelu Churchill I o nazwie Gun Carrier Churchill. Wozi on 32 funtowe działo blisko ziemi. Czołg można porównać z francuskim ARL V39. Działo ma dobra siłę ognia, co w połączeniu z sensownym  opancerzeniem daje ciekawe rezultaty. Oczywiście, więcej pancerza oznacza większą wagę, co przekłada się na słabsze osiągi.

World of Tanks Gun Carrier Churchill

Maszyna poziomu siódmego jest dość osobliwa. Główną cechą AT 7 jest uzbrojenie i podobnie jak w przypadku amerykańskiego M3 Lee, lufa nie jest montowana na wieżyczce, a na kadłubie po prawej stronie. Czołg ma lepszy pancerz niż AT 8, a działo A 20 oferuje szybkostrzelność, dobrą precyzję i penetrację pancerzy wroga. AT 15 jest podobny do Tortoise w kontekście projektu kadłuba I ma największą szybkostrzelność ze wszystkich niszczycieli czołgów ósmego poziomu. Jego pancerz jest gorszy od innych czołgów z serii AT i może być penetrowany bez celowania w słabe punkty.

World of Tanks Tortoise

Ostatnim pojazdem serii AT jest А39 Tortoise poziomu dziewiątego. Najważniejszymi cechami są bardzo mocne działo 120 mm z niesamowitą szybkostrzelnością, przyzwoitą celnością i wystarczającą penetracją. Klejnot w koronie brytyjskich niszczycieli czołgów stanowi FV215b (183) z działem 183 mm. Kolosalne wręcz obrażenia, jakie ono zadaje sprawia, że każdy czołg musi się z nim liczyć. Minusem tej konstrukcji jest fakt, że działo może obracać się tylko o 90 stopni (45 stopni w każdą ze stron).

World of Tanks Universal CarrierQF

Rozwój niemieckiego drzewa technologicznego:

Niemcy witają trzy nowe czołgi lekkie Pz.I, Pz.I Ausf.С i Pz.II Ausf.G. Zwinny, szybki i zwrotny Pz.I jest jednak gorszy od weterana poziomu drugiego, czyli Panzerkampfwagen II, jeśli chodzi o pancerz i uzbrojenie. Nowa maszyna poziomu trzeciego Pz.I Ausf.С potrafi przyspieszyć do 79 km/h, co sprawia, że jest najszybszym czołgiem ze wszystkich lekkich jednostek w grze. „Skaut-błyskawica” jest wyposażony w działo automatyczne 7.92 mm z 40 pociskami na pokładzie.

World of Tanks PZ I

Dobra penetracja pozwala mu na niszczenie czołgów poziomów od pierwszego do trzeciego. Ostania nowinka, to typowy czołg anty-skautowy trzeciego poziomu, Pz.II Ausf.G. Ten model dziedziczy szybkość poprzednika (prędkość maksymalna – 65 km/h), ale przewyższa go uzbrojeniem. Użyto legendarnego 30 mm automatycznego działa znanego z samolotu Messerschmitt Me 262 Schwalbe o penetracji na poziomie 95 mm! Natomiast należy wziąć pod uwagę jednak niską celność, małą szybkostrzelność, długi czas namierzania i ograniczoną widoczność. Popularny Luchs, po dodaniu nowych czołgów lekkich, wskoczył o poziom wyżej w rankingu.

World of Tanks PZ II AusfG  World of Tanks SU100Y

Maszyna zyskała na wytrzymałości i zwrotności, jak również ma teraz szerszy wybór dział. Mamy do wyboru automat 30 mm oraz długolufową 50 mm. Maksymalna prędkość VK 1602 Leoparda została zredukowana do 60 km/h. Czołg wszedł na poziom piąty stając się bardziej dynamicznym, zwrotnym oraz ma możliwość zamontowania 30 mm działa. The VK 2801 przesunął się na poziom szósty. Prędkość maksymalną ograniczono do 60 km/h sprawiając, że bardziej pasować teraz będzie do roli zabójcy skautów.

World of Tanks Alecto  World of Tanks AT 2

Inne zmiany i nowości w 8.4 to między innymi:

  • Rosyjski niszczyciel czołgów SU-100Y.
  • Amerykańska artyleria Sexton (model premium)
  • Poradnik w grze dla początkujących
  • Ulepszony tryb widza dla ogladania meczów na żywo i powtórek.
  • 4 mapy – Steppes, Fisherman’s Bay, Ensk I Live Oaks zyskały nową grafikę i oświetlenie

    Źródło: Wargaming

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.